Τι ισχύει για τις επώνυμες καταγγελίες στην Αστυνομία;

Θέματα που αφορούν νομικές συμβουλές, θέματα και ερωτήματα για την καθημερινότητα και οχι μόνο , του πολίτη.

Συντονιστής: KostasTHES

Τι ισχύει για τις επώνυμες καταγγελίες στην Αστυνομία;

Δημοσίευσηαπό theseus » 11 Αύγ 2017 09:51

καλημερα σας εχω μια απορια που θελω να λυσω καποια στιγμη ειχα μια διαμαχη με καποιον που διαμενει στο εξωτερικο ,ο οποιος μου εκανε μια καταγγελια ΕΠΩΝΥΜΗ ΟΧΙ ΑΝΩΝΥΜΗ οταν πηγα να μαθω απο ποιον ειναι με ενημερωσαν οτι εγινε καταγγελια απο τον κυριο ...................................... που διαμενει στο εξωτερικο και ο αριθμος τηλεφωνου απο οπου εγινε η καταγγελια ηταν (πχ 1234567788990)οταν ρωτησα την αστυνομια ποια ειναι τα στοιχεια του αν το τηλεφωνο ειναι κινητο η σπιτιου εαν το επιβαιβεωσαν οτι του ανηκει ετσι ωστε για να κινηθω κατα του κυριοιυ αυτου δικαστικα μου απαντησαν οτι δεν εδωσε διευθυνση κατοικιας απλα οτι ηταν κατοικος εξωτερικου και θα ηθελα να ρωτησω και να μου απαντησει καποιος τα εξης
α) οταν κανεις επωνυμη καταγγελια πως πιστοποιει το αστυνομικο τμημα η γενικοτερα πως πιστοποιειτε οτι αυτος που κανει την καταγγελια ειναι αυτος που λεει ?? (Εφοσον ειναι ΕΠΩΝΥΜΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΝΩΜΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑς ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ Λακης Λαλακης επειδη ξυπνησε στραβα και την ειδε μαζι μου να παρει σε τακτικη βαση να κανει καταγγελιες ετσι γαιτι απλα μπορει αν ο νομος του το επιτρεπει τοσο μα τοσο απλα και αυτο μου ειπαν απο το τμημα οτι μπορει να περνει τακτικα και να τραβα καταγγελιες και μαλιστα η συγκεκριμενη ειναι αυτεπαγγελτη δεν χρειαζετε να κανει ο καταγγελων μυνηση )
β) ειναι το αστυνομικο τμημα υποχρεωμενο να ζητησει διευθυνση κατοικιας? η οχι και μπορει να αρκεσθει στο ονοματεπωνυμο και ενα τηλεφονο που του εδωσαν η που εμφανισθηκε στο τηελφονικο καντραν του τηλεφωνου και βαση αυτων των στοιχειων(που κατα την αποψη μου ειναι ελειπη απο πολλες αποψεις) να δεχθουν την καταγγελια κανονικα? δηλαδη επραξε σωστα το αστυνομικο τμημα που την δεχθηκε την καταγγελια αυτη?
γ) υπαρχει περιπτωση να εχουν την διευθυνση και να αρνουντε να μου την κοινοποιησουν η σε εμενα η τον δικηγορο μου ???
δ) Αν εγω θελω να του κανω αυτου του κυριου μυνηση βαση ποιων στοιχειων θα μπορεσω να τον βρω?? τι θα παω να πω στον δικηγορο μου κανε μυνηση σε καποιον που μπορει να λεγετε ετσι και μπορει να μενει καπου?? αλλα δεν ξερουμε που διαμενει ακριβως??
ε) Ποιος γνωριζει να με ενημερωσει τι οριζει ονομος περι αυτου και για να ειμαι ακριβης αν ειναι νομιμα δεκτο αυτου του ειδους η καταγγελια και ποιος νομος το οριζει αυτη την διατυπωση οτι με μισα στοιχεια που το ΑΤ δεν εχει ταυτοποιησει μπορει να τα δεχθει και να κινηθει αυτεπαγγελτη διαδικασια μυνησης

ευχαριστω για τον χρονο σας
ΥΓ αν το εχω βαλει σε λαθος μερος τουforum παρακαλω τους διαχειριστες να το μεταφερουν στο σωστο section
theseus
Νέο Μέλος

Re: Τι υσχιει για τις Επωνυμες καταγγελιες στην αστυνομια?

Δημοσίευσηαπό spirosgiapros » 14 Αύγ 2017 11:03

καλημέρα

καταρχήν οι πληροφορίες σου είναι ελλειπείς. Δεν αναφέρεις για ποιο πράγμα σε κατήγγειλαν για να δούμε αν αφορά ποινικό αδίκημα ή διοικητική παράβαση

Αν η καταγγελία αφορά πράξεις ή παραλείψεις που χαρακτηρίζονται ως ποινικά αδικήματα τότε μπορεί να έχει εφαρμογή το παρακάτω άρθρο για τις ''απλές ειδήσεις''

Κώδικας Ποινικής Δικονομίας
Αρθρο: 36 Αυτεπάγγελτη δίωξη

Οταν δεν απαιτείται έγκληση ή αίτηση, η ποινική δίωξη κινείται αυτεπάγγελτα, ύστερα από αναφορά, μήνυση ή άλλη είδηση ότι διαπράχθηκε αξιόποινη πράξη.

======================================

Βέβαια μόνη η απλή καταγγελία δεν επαρκεί για να στοιχειοθετηθεί κατηγορία σε βάρος σου. Απαιτείται να επιβεβαιωθούν ενόρκως τα καταγγελλόμενα ή να επιβεβαιωθούν από αστυνομικά όργανα, οπότε πρέπει να γίνουν και άλλες ενέργειες.

Μήνυση μπορείς να κάνεις και χωρίς να γνωρίζεις τα στοιχεία του και χωρίς παράβολο και χωρίς δικηγόρο

Αναφορά στον εισαγγελέα ότι :

α. σύμφωνα με ενημέρωσή μου από το αστ/κο τμήμα Χ, την τάδε και περί ώρα τάδε, άτομο με στοιχεία -(κατά προφορική δήλωση του στο Α.Τ.) επωνυμο ονομα τηλεφωνο , κατήγγειλε τηλεφωνικά στο εν λόγω Α.Τ. κατά εμού ότι ..................................
β. επειδή τα ανωτέρω καταγγελλόμενα είναι στο σύνολό τους ψευδή καταγγέλω-μηνύω ενώπιόν σας τον ψευδομηνυτή για το αδίκημα της ψευδούς καταμήνυσης
γ. παραμένω στην διάθεσή σας για επιβεβαίωση των ανωτέρω ενόρκως.

βεβαια εξαρτάται από τις ακριβείς περιστάσεις και το τι υποτίθεται ότι έκανες σύμφωνα με τα καταγγελλόμενα

η ψευδής καταμήνυση διώκεται αυτεπαγγέλτως, δεν απαιτείται δηλαδή τυπικά η υποβολή έγκλησης μέσα σε ορισμένη προθεσμία, ωστόσο το λογικό και προφανές είναι ότι ΤΟ ΘΥΜΑ πρέπει να κάνει τη μήνυση, μιας και κανένας εισαγγελέας δεν πρόκειται να ασχοληθεί εάν μας έκανε κάποιος ψευδή αναφορά ή μήνυση, ώστε να κινήσει ποινική δίωξη αυτεπάγγελτα !

η ψευδής καταμήνυση μπορεί υπό προυποθέσεις να πάει πακέτο και με εξύβριση ή δυσφήμηση ή συκοφαντική δυσφήμηση ή προσβολής προσωπικότητας αλλά αυτά θέλουν δικηγόρους και παράβολας
spirosgiapros
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό theseus » 17 Αύγ 2017 14:05

spirosgiapros έγραψε:καλημέρα

καταρχήν οι πληροφορίες σου είναι ελλειπείς. Δεν αναφέρεις για ποιο πράγμα σε κατήγγειλαν για να δούμε αν αφορά ποινικό αδίκημα ή διοικητική παράβαση

Αν η καταγγελία αφορά πράξεις ή παραλείψεις που χαρακτηρίζονται ως ποινικά αδικήματα τότε μπορεί να έχει εφαρμογή το παρακάτω άρθρο για τις ''απλές ειδήσεις''

Κώδικας Ποινικής Δικονομίας
Αρθρο: 36 Αυτεπάγγελτη δίωξη

Οταν δεν απαιτείται έγκληση ή αίτηση, η ποινική δίωξη κινείται αυτεπάγγελτα, ύστερα από αναφορά, μήνυση ή άλλη είδηση ότι διαπράχθηκε αξιόποινη πράξη.

======================================

Βέβαια μόνη η απλή καταγγελία δεν επαρκεί για να στοιχειοθετηθεί κατηγορία σε βάρος σου. Απαιτείται να επιβεβαιωθούν ενόρκως τα καταγγελλόμενα ή να επιβεβαιωθούν από αστυνομικά όργανα, οπότε πρέπει να γίνουν και άλλες ενέργειες.

Μήνυση μπορείς να κάνεις και χωρίς να γνωρίζεις τα στοιχεία του και χωρίς παράβολο και χωρίς δικηγόρο

Αναφορά στον εισαγγελέα ότι :

α. σύμφωνα με ενημέρωσή μου από το αστ/κο τμήμα Χ, την τάδε και περί ώρα τάδε, άτομο με στοιχεία -(κατά προφορική δήλωση του στο Α.Τ.) επωνυμο ονομα τηλεφωνο , κατήγγειλε τηλεφωνικά στο εν λόγω Α.Τ. κατά εμού ότι ..................................
β. επειδή τα ανωτέρω καταγγελλόμενα είναι στο σύνολό τους ψευδή καταγγέλω-μηνύω ενώπιόν σας τον ψευδομηνυτή για το αδίκημα της ψευδούς καταμήνυσης
γ. παραμένω στην διάθεσή σας για επιβεβαίωση των ανωτέρω ενόρκως.

βεβαια εξαρτάται από τις ακριβείς περιστάσεις και το τι υποτίθεται ότι έκανες σύμφωνα με τα καταγγελλόμενα

η ψευδής καταμήνυση διώκεται αυτεπαγγέλτως, δεν απαιτείται δηλαδή τυπικά η υποβολή έγκλησης μέσα σε ορισμένη προθεσμία, ωστόσο το λογικό και προφανές είναι ότι ΤΟ ΘΥΜΑ πρέπει να κάνει τη μήνυση, μιας και κανένας εισαγγελέας δεν πρόκειται να ασχοληθεί εάν μας έκανε κάποιος ψευδή αναφορά ή μήνυση, ώστε να κινήσει ποινική δίωξη αυτεπάγγελτα !

η ψευδής καταμήνυση μπορεί υπό προυποθέσεις να πάει πακέτο και με εξύβριση ή δυσφήμηση ή συκοφαντική δυσφήμηση ή προσβολής προσωπικότητας αλλά αυτά θέλουν δικηγόρους και παράβολας

Κατσε μισο γιατι τωρα με χεις ψιλο στειλει ακου λοιπον η καταγγελια ειναι επωνυμη εγινε τηλεφωνικα απο το εξωτερικο και παει αυτεπαγγελτα και μου ηρθε και δικασιμος οταν πηγα και ρωτησα αν μπορω να κανω κατι μου απαντησαν κανε μυνηση εδω μου λες οτι αν μπορω(που μπορω) να αποδειξω οτι η καταγγελια ειναι ψευδη μπορω να κανω αναφορα στον εισαγγελεα?? χωρις να κανω μυνησ και να παει αυτεπαγγελτα απο τον εισαγγελεα??? και αν υσχιει αυτο που λες γιατι δεν μου το ανεφεραν στο τμημα? οταν τους ρωτησα αν υπαρχει αλλος τροπος αντι της μυνησης και μου ειπαν οχι μονο μυνηση εισαι σιγουρος οτι μπορω να το κανω αυτο? αν μπορω με σωζεις
theseus
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό spirosgiapros » 18 Αύγ 2017 08:51

theseus έγραψε:Κατσε μισο γιατι τωρα με χεις ψιλο στειλει ακου λοιπον η καταγγελια ειναι επωνυμη εγινε τηλεφωνικα απο το εξωτερικο και παει αυτεπαγγελτα και μου ηρθε και δικασιμος οταν πηγα και ρωτησα αν μπορω να κανω κατι μου απαντησαν κανε μυνηση εδω μου λες οτι αν μπορω(που μπορω) να αποδειξω οτι η καταγγελια ειναι ψευδη μπορω να κανω αναφορα στον εισαγγελεα?? χωρις να κανω μυνησ και να παει αυτεπαγγελτα απο τον εισαγγελεα??? και αν υσχιει αυτο που λες γιατι δεν μου το ανεφεραν στο τμημα? οταν τους ρωτησα αν υπαρχει αλλος τροπος αντι της μυνησης και μου ειπαν οχι μονο μυνηση εισαι σιγουρος οτι μπορω να το κανω αυτο? αν μπορω με σωζεις

απλα μπερδευεις τις εννοιες (οπως οι περισσοτεροι πολιτες) για αυτο και μπερδευεσαι για το τι μπορεις να κανεις

παμε λιγα νομικα για την περιπτωση σου

- εγκληση = ειναι η ανακοινωση των στοιχειων μιας αξιοποινης - κατα το ποινικο δικαιο - πραξης/παραλειψης στα αρμοδια κρατικα οργανα ΜΕ αιτημα διωξης και τιμωριας του παραβατη = δικαιωμα εχει να κανει ο παθων ή άμεσα ζημιωθείς ο οποιος είναι φορεας του εννομου αγαθου το οποιο προσβαλει η πραξη/παραλειψη, δηλαδή συγκεκριμένο πρόσωπο

- μήνυση = ειναι η ανακοινωση των στοιχειων μιας αξιοποινης - κατα το ποινικο δικαιο - πραξης/παραλειψης στα αρμοδια κρατικα οργανα ΧΩΡΙΣ αιτημα διωξης και τιμωριας του παραβατη = δικαιωμα εχει να κανει ο οποιοσδηποτε, καθως παθων/ζημιωθείς ο οποιος είναι φορεας του εννομου αγαθου το οποιο προσβαλει η πραξη/παραλειψη, δεν είναι συγκεκριμένο πρόσωπο ΑΛΛΑ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ

- αγωγη = ειναι η ανακοινωση των στοιχειων μιας αξιοποινης - κατα το ΑΣΤΙΚΟ δικαιο - πραξης/παραλειψης στα αρμοδια κρατικα οργανα ΜΕ αιτημα καταναγκασμου του παραβατη να διορθωσει την παρανομια και υπο προυποθεσεις να τον αποζημιωσει η να ληφθουν ασφαλιστικα μετρα= δικαιωμα εχει να κανει ο παθων ή άμεσα ζημιωθείς ο οποιος είναι φορεας του εννομου αγαθου το οποιο προσβαλει η πραξη/παραλειψη, δηλαδή συγκεκριμένο πρόσωπο

- στη συγκεκριμενη υποθεση καποιος σε μηνυσε στις αρχες (καταγγελια ειναι η ανακοινωση παράνομης πραξης)
- αυτα που μηνυσε στις αρχες είναι πραξεις παραλειψεις του ποινικου δικαιου για τα οποια δεν απαιτειται ''εγκληση παθοντος'' αλλά απλη ανακοινωση προς τα δικαστικες οργανα. Ενα μηνυμα δηλαδη - εξ ου και η λεξη μηνυση - για το τι εγινε. Το μηνυμα αυτο μπορει να δοθει στα δικαστικα οργανα με αναφορά, μήνυση ή άλλη είδηση ότι διαπράχθηκε αξιόποινη πράξη.

πλεον εξαρταται απο τι θελεις να κανεις.
μπορεις απλα να μηνυσεις (με τους τροπους που ειπαμε) για ψευδη καταμηνυση χωρις παραβολο και να το αφησεις εκει (προθεσμια μεχρι την παραγραφη του αδικηματος)
μπορεις να κανεις και εγκληση με παραβολο για δυσφημισεις ψευδορκιες εξυβρισεις (θεωρειται εξυβριση αυτο που σου εκανε) (προθεσμια 3 μηνες απο τη στιγμη που ελαβες γνωση των αδικηματων εναντιον σου)
μπορεις να δηλωσεις και παρασταση πολιτικης αγωγης για αστικες αποζημιωσεις αλλα αυτο πρεπει να δηλωθει στις μηνυσεις σου και θελει υποχρεωτικα δικηγορο (δεν ξερω προθεσμια)
μπορεις να κανεις και τακτικη αγωγη για αστικες αποζημιωσεις αλλα αυτο πρεπει να δηλωθει στις μηνυσεις σου και θελει υποχρεωτικα δικηγορο (δεν ξερω προθεσμια)

theseus έγραψε:εισαι σιγουρος οτι μπορω να το κανω αυτο? αν μπορω με σωζεις

το εχω κανει προσωπικα στην εισαγγελια λευκαδας παλαιοτερα και στην εισαγγελια ναυτοδικειου ιωαννινων με απλη εγγραφη αναφορα με γνησιο υπογραφης την οποια τους απεστειλα με acs courrier. Και οι δυο εισαγγελεις διεταξαν προκαταρκτικη εξεταση για να ερευνηθουν αυτα που κατηγγειλα

σημαντικη λεπτομερεια : στην σκετη μηνυση/αναφορα/ειδηση αυτεπαγγελτων αδικηματων χωρις αστικες πολιτικες αγωγες, απο την στιγμη που φτασει στην εισαγγελια ΔΕΝ εχεις δικαιωμα να λαβεις γνωση για την συνεχεια της υποθεσης γιατι δεν εισαι φορεας του εννομου αγαθου

ΟΜΩΣ εφοσον οπως λες εχει ορισθει δικασιμος σημαινει οτι ο εισαγγελεας ασκησε ποινικη διωξη, οποτε εισαι κατηγορουμενος, οποτε πιθανοτατα θα βαλεις δικηγορο (εκτος αν εισαι ''τρελλος'' σαν και εμενα και πας μονος σου ;-) )

Σημαντικη λεπτομερεια η οποια εχει υπερ και κατα : αν η μοναδικη αποδειξη των καταγγελλομενων ειναι η καταγγελια του συγκεκριμενου προσωπου, να δηλωσεις στην εδρα '' δηλωνω οτι επιθυμω να ασκησω το νομιμο δικαιωμα μου να απευθυνω ερωτησεις στον καταγγελλοντα ως μαρτυρα της αληθειας των αποδιδομενων σε εμενα πραξεων/παραλειψεων '' . Εχω βρεθει ο ιδιος κατηγορουμενος μετα απο ψευδη μηνυση και ανταπαντησα με μηνυση για ψευδη καταμηνυση και παρουσιαστηκα στο δικαστηριο μονος χωρις δικηγορο και ασκησα μονος μου το δικαιωμα ερωτηματων στον μαρτυρα κατηγοριας.

Τα υπερ : αν ειναι ο μοναδικος μαρτυρας και ικανοποιηθει το αιτημα σου θα πρεπει να τον καλεσουν απο το εξωτερικο και θα αναβληθει η δικη μεχρι να ερθει
Τα κατα : θα εκρεμει η δικη μεχρι να εμφανιστει

υ.γ. ακομα δεν μας ειπες για ποια αδικηματα κατηγορεισαι. η κληση κατηγορουμενου ποια αρθρα αναγραφει ?
spirosgiapros
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό theseus » 22 Αύγ 2017 09:29

η κορη μου φιλε μου οντας εως και μεχρι πριν 3 μηνες ανηλικη ειχε μια σχεση με ενα νεαρο Ελληννα απο το εξωτερικο και εκεινος ανηλικος και επειδη εγω ημουν καθετος στην σχεση αυτη με απλο λογο οτι δεν τυον ξερω δεν ειναι εδω δεν ειναι καν στην Ελλαδα για να εχω υσηχο το κεφαλι μου ξεκινησε να εκμαυληζει το παιδι μου εν γνωση της μητερας του να συνεχισουν την σχεση οταν εγω τσακωθηκα με το παιδι μου αρκετες φορες και φτασαμε ακομα και και να ανταλαξουμε ασχημα λογια αρχισε να βαζει το παιδ μου να μου κανει καταγγελιες στο χαμογελο του παιδιου οτι το βριζω το χτυπαω και το εχω μεσα κλεισμενο (ο τυπος βρηκε τα ευαισθητα σημεια του παιδιου μου και τα πατησε ) ενημερωσα την μητερα του η οποια οχι μονο πμου ειπε εγω δεν μπορω να κανω κατι(αν και υπευθυνη για το παιδι της που ειναι ανηλικο) αλλα αρχισναε να του περνουνε λογια για την οικογενοιακη μου ζωη σε σημειο να τους εχει πει οτι εχει και καποια χρηματα απο την γιαγια της και αρχισανε στην αρχη εκεινη και μετα ο γιος να την ψηνουν να φυγει και να τα παρει μαζι να παει εκει να μεινει μονιμα και οτι θα της βρουν δουλεια και θα σπουδασουν με τον γιο της μου εστειλαν 2 φορες καταγγελια στο χαμογελο του παιδιου την πρωτη φορα ηρθε ειδικος κοινωνικκος λειτουργος που αποφανθηκε οτι δεν υπαρχει καμια ενδοοικογενοιακη βια την δευτερη με καλεσαν απο την αστυνομια οπου κι τους ανεφερα τα της πρωτης καταγγελια και με ποιον κοινωνικο λειτουργο να μηλησουν παρατηρηα οτι το παιδι μου αρχισε να μην πιστευει σε θεο να ειναι γραμενο σε ιστοσελιδες οπως satan kauai κατι αλλες αθεισμου που ηταν και ο νεαρος γραμμενος αμεσως ξαναπηγα στην αστυνομια ζητησα βοηθεια να ενεργοποιηθει η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος να δουμε ποιοι ειναι αυτοι και γιατι επιμενουν τοσο μα τοσο πολυ για το παιδι μου να το παρουν μαζι τους η δε πλυση εγκεφαλου που του ειχαν κανει ηταν τοσο μεγαλη που την τριτη φορα και εν αγνοια του παιδιου μου μου εκαναν επωνημυ καταγγελια πλεον ειναι κατηγορουμενος και ασκηθηκε διωξη εναντιον μου η κορη μου για να σου δωσω ενα παραδειγμα τι ειπε στην καταθεση σου λεω το εξης ειχε παραμελησει παρατησει τα μαθηματα και το σχολειο οι απουσιες σφυριζαν και κοντεψε να μεινει με μοναδικο ονειρο να παει εκει που ειναι αυτος και η μητερα του στην καταθεση της λοιπον ειπε οτι την εδερνα και οτι την απειλησα οτι θα την σκωτωσω παμε τωρα να δου με τι της ειχα πει την ειχα απειλησει σαν μαθητριαμε την συγκεκριμενη φραση << ΔΙΑΒΑΖΕ ΡΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΡΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙς ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕ ΡΕ ΘΑ ΣΕ ΣΚΩΤΩΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙς ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΙΡΙΟ>> και οσον αφορα οτι την εδερνε σου λεω το εξης η γυναικα μου και η μικρη μου κορη κατεθεσαν ακριβως τα αντιθετα αλωστε αν ειμαι κακος πατερας θα δερνω μονο την μια μου κορη οχι την αλλη οχι την γυναικα μου??? τελος παντων ζπαιτησα απο μονος μου και εγω και η γυναικα μου την ιδια στιγμη να την πανε νοσοκομειο να την εξετασουνα πο την κορυφη μεχρι τα βνυχια οπου και πηραμε βεβαιαωση οτι δεν εχει κανενα μα κανενα απολυτως σημαδι βιας. αυτα για να παρεις μια μικρη ιδεα τι εχει γινει οταν πηγαμε δε στην αστυνομια για να μου παρουν καταθεση(ειρωνια της τυχης) υπηρεσια ηταν ο αξιωματικος πμ ε τον οποιο εμει ειχαμε μιλισει και ζητησαμε να ενεργοποιηθει η διωξη ΗΛ. Εγκληματος οπου και μας το ειχε αρνηθει κατηγοριματικα γιατι λεει δεν σκηθηκε βια στο παιδι μου ηλεκτρονικα η με αλλο τροπο οταν ζητησαμε δε να το κοιταξει η αστυνομια του τι μελη γενεσθε με αυτη την οικογενοια παλι αρνηθηκαν διοτι δεν συμβενει τιποτα ειπε και μονο αν θελουμε να κανουμε μυνηση (και τα οικονομικα σκατα ενημερωτικα) και μας λεει εσεις ειστε οι κατηγορουμενοι ?? τον κοιταω μια του λεεω εμεις ειμαστε ποτυ ηρθαμε καιο μας εδιωξες γαιτι δεν μπορουσατε να κανετε τιποτα τελικααυτα ειναι μονο μια ιδεα του τι μου εχει συμβει εδω και 3 χρονια απο την στιγμη που εμπλεξε η κορη μου με τον νεαρο αυτο και την μανα του 3 χρονια γεματα απειλες βρισιες καταγγελιες βαζοντας το παιδι μου εναντιον μου και τωρα??? τωρα θα παω δικαστηριο και αυτοι θα ειναι χαλαροι και ωραιοι ε οχι δεν το δεχομαι το στανιο μου μεσα δεν το δεχομαι για αυτο μπηκα και εγραψα και ζητησα να μαθω αν μπορω να κανω κατι καταλαβες τωρα ¨(
theseus
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό spirosgiapros » 22 Αύγ 2017 14:49

Ελπιζω να μην περιμενεις να προσπαθησω να αποκωδικοποιησω μια συνεχομενη προταση εκατονταδων συνεχομενων λεξεων χωρις κομματα και τελειες
Διεκρινα παντως πολλες λανθασμενες και ανεπιτρεπτες κινησεις σου ως γονεα αλλα και ως καταγγελλομενο
Διεκρινα επισης οτι εξακολουθεις να μην αναφερεις τα αρθρα του κατηγορητηριου
spirosgiapros
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Haridimos » 23 Αύγ 2017 17:54

spirosgiapros έγραψε:Ελπιζω να μην περιμενεις να προσπαθησω να αποκωδικοποιησω μια συνεχομενη προταση εκατονταδων συνεχομενων λεξεων χωρις κομματα και τελειες
Ναὶ ῤὲ γμτ, γράφετε σωστά. Δὲν ζητοῦμε λόγια γραφὴ ἀλλὰ ἠ τήρησις κάποιων στοιχειωδῶν κανόνων στὴν γραφὴ δὲν εἶναι ἀπλῶς ζήτημα αἰσθητικῆς.
Τὸ δύσκολο δὲν εἶναι νὰ εἶσαι ὑπουργός, τὸ δύσκολο εἶναι νὰ εἶσαι κύριος.
Ἀνδρέας Μαυρογυαλοῦρος
Άβαταρ μέλους
Haridimos
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό theseus » 26 Αύγ 2017 08:36

Εχεις απολυτο δικιο και ζηταω συγνωμη που ημουν χειμαρωδης στα γραφομενα μου με αποτελεσμα να βγει ακαταλαβιστικο θα προσπαθησω να το ξανα γραφω το κειμενο οπως πρεπει για να βγαζει νοημα και παλι συγνωμη
theseus
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό theseus » 26 Αύγ 2017 09:40

η κόρη μου φίλε μου όντας έως και μέχρι πριν 3 μήνες ανήλικη είχε μια σχέση με ένα νεαρό Έλληνα από το εξωτερικό περίπου 2-3 χρόνια και εκείνος ανήλικος και επειδή εγώ ήμουν κάθετος στην σχέση αυτή με απλό αιτιολογικό ότι δεν τον ξέρω δεν είναι εδω ,δεν είναι καν στην Ελλάδα για να έχω μια εικόνα και ήσυχο το κεφάλι μου ,εξήγησα και απαίτησα να τελειώσει με την σχέση αυτή .
Ο νεαρός και η μητέρα του τότε ξεκίνησε να εκμαυλίζει το παΐδι μου εν γνώση της μητέρας του να συνεχίσουν την σχέση όταν εγώ τσακώθηκα με το παΐδι μου αρκετές φορές για το θέμα αυτό και φτάσαμε ακόμα και να ανταλλάξουμε άσχημα λόγια.
Άρχισε να βάζει το παιδί μου να μου κάνει καταγγελίες στο χαμόγελο του παιδιού ότι το βρίζω το χτυπώ και το έχω μέσα κλεισμένο συνεχεία στο σπίτι (διότι ο τύπος βρήκε τα ευαίσθητα σημεία-κουμπιά του παιδιού μου και τα πάτησε )
Ενημέρωσα την μητέρα του η όποια όχι μόνο μου είπε εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι(αν και υπεύθυνη για το παΐδι της που είναι ανήλικο) αλλά άρχισαν να του περνούμε λόγια για την οικογενειακή μου ζωή σε σημείο να τους έχει πει πολλά πράγματα για τα της οικογενείας μας αλλά και ότι έχει και κάποια χρήματα από την γιαγιά της στο όνομα της και άρχισαν στην αρχή εκείνη και μετά ο γιος να την ψήνουν να φύγει να πάει στο εξωτερικό που είναι και αυτοί και να τα πάρει μαζί να πάει εκεί να μείνει μόνιμα.
Της πιπιλήσανε το μυαλό ότι θα της βρουν δουλεία και θα σπουδάσουν παρέα με τον γιο της και ότι αφού αγαπιούνται θα συζήσουν μαζί .
Οι συγκεκριμένοι μου έστειλαν το χαμόγελο του παιδιού βάζοντας το παΐδι μου να κάνει καταγγελία και τις 2 φορές λέγοντας του ότι κατά αυτό το τρόπο θα την πάρουν από το σπίτι θα την πάνε σε αναδοχή οικογένεια (άκουσον άκουσον) και ότι μόλις ενηλικιωθεί θα μπορέσει να πάει να μείνει μαζί τους .
Την πρώτη φορά ήρθε ειδικός κοινωνικός λειτουργός που αποφάνθηκε ότι δεν υπάρχει καμία ενδοοικογενειακή βία απόμερους μου προς το παΐδι μου και ότι δεν είναι έτσι όπως τα αναφέρει η καταγγελία , την δεύτερη με κάλεσαν από την αστυνομία όπου κι τους ανέφερα τα της πρώτης καταγγελίας και με ποιον κοινωνικό λειτουργό να μιλήσουν παράλληλα παρατηρεί ότι το παΐδι μου άρχισε να μην πιστεύει σε θεό ,να είναι γραμμένο σε ιστοσελίδες όπως satan kauai και κάτι άλλες αθεϊσμού που ήταν και ο νεαρός γραμμένος αμέσως ξαναπήγα στην αστυνομία ζήτησα βοήθεια να ενεργοποιηθεί η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος να δούμε ποιοι είναι αυτοί και γιατί επιμένουν τόσο μα τόσο πολύ για το παΐδι μου να το πάρουν μαζί τους.
Η πλύση εγκέφαλου που του είχαν κάνει ήταν τόσο μεγάλη που την τρίτη φορά και εν αγνοία του παιδιού μου μου έκαναν επώνυμη καταγγελία και πλέον είμαι κατηγορούμενος και ασκήθηκε δίωξη εναντίον μου.
Η κόρη μου για να σου δώσω ένα παράδειγμα τι είπε στην κατάθεση σου λέω το εξής (επειδή είχε παραμελήσει παρατήσει τα μαθήματα και στο σχολειό οι απουσίες σφύριζαν και κόντεψε να μείνει με μοναδικό όνειρο να πάει εκεί που είναι αυτός και η μητέρα του) στην κατάθεση της λοιπόν είπε ότι την έδειρα και ότι την απείλησα ότι θα την σκοτώσω πάμε τώρα να δούμε τι της είχα πει ,επωδή είδα ότι ήταν έτοιμη να κάνει ΜΠΑΜ στο σχολειό την είχα απειλήσει αρκετές φορές που την είχα βρει αντί να διαβάζει να μιλά με τον νεαρό στο διαδίκτυο με την συγκεκριμένη φράση << ΔΙΑΒΑΖΕ ΡΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΡΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕ ΡΕ ΘΑ ΣΕ ΣΚΩΤΩΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΙΡΙΟ>> και όσον αφορά ότι την έδερνα σου λέω το εξής η γυναίκα μου και η μικρή μου κόρη κατέθεσαν ακριβώς τα αντίθετα, αλώστε αν είμαι κακός πατέρας θα δέρνω μόνο την μια μου κόρη όχι την άλλη? όχι και την γυναίκα μου???
τέλος πάντων απαίτησα από μονός μου όταν πήγαμε στο τμήμα και εγώ και η γυναίκα μου την ιδία στιγμή να την πάνε νοσοκομείο να την εξετάσουν από την κορυφή μέχρι τα νύχια να βεβαιώσουν αν την δέρνω η όχι και μάλιστα οι αστυνομικοί που θα μας το πρότειναν έτσι και αλλιώς απόρησαν και είπαν είστε σίγουροι για αυτό που ζητάτε? και λέει η γυναίκα μου μα αν δεν το κάνετε αυτό θα φαινόμαστε ένοχοι στα μάτια του νομού .
τελικά την πήγανε από όπου και πήραμε βεβαίωση-γνωμάτευση ότι δεν έχει κανένα μα κανένα απολύτως σημάδι βίας, αυτά για να πάρεις μια μικρή ιδέα τι έχει γίνει, οταν πηγαμε δε στην αστυνομια για να μου παρουν καταθεση(ειρωνια της τυχης) υπηρεσια ηταν ο αξιωματικος με τον οποιο εμείς είχαμε μιλήσει και ζητήσαμε αρκετό καιρό πριν να ενεργοποιηθεί η δίωξη ΗΛ. Εγκλήματος (γιατί το παΐδι μας έχει μπλέξει σε περίεργες σελίδες είναι αντιδραστικό απέναντι μας και έχει σχέσεις με κάποια μονοτονική οικογένεια που προσπαθούν και καλά να την πείσουν ότι μόλις ενηλικιωθεί να φύγει από το σπίτι και να πάει να μείνει μαζί τους) όπου και μας το είχε αρνηθεί ο συγκεκριμενος αξιωματικός κατηγορηματικά γιατί λέει δεν ασκηθηκέ βία στο παΐδι μου ηλεκτρονικά η με άλλο τρόπο, όταν ζητήσαμε δε να το κοιτάξει το θέμα η αστυνομία του τι μέλη γίνεσθε με αυτή την οικογένεια πάλι αρνήθηκαν διότι δεν συμβαίνει τίποτα είπε και μόνο αν θέλουμε να κάνουμε μήνυση (και τα οικονομικά σκότα ενημερωτικά)τέλος πάντων όταν μας είδε ο συγκεκριμένος Αξκος λέει <<εσείς είστε οι κατηγορούμενοι ??>>γεμάτος απορία και πίκρα, τον κοιτώ μια του λέω εμείς είμαστε που ήρθαμε και μας έδιωξες γιατί δεν μπορούσατε να κάνετε τίποτα και όλα αυτά είναι μόνο μια ιδέα του τι μου έχει συμβεί άδω και 2-3 χρόνια από την στιγμή που έμπλεξε η κόρη μου με τον νεαρό αυτό και την μανά του 2-3 χρόνια γεμάτα απειλές βρισιές καταγγελίες βάζοντας το παιδί μου εναντίον μου και τώρα??? τώρα θα πάω δικαστήριο για πρωτη φορα στην ζωη μου ουτε πως ειναι δεν ξερω απο μεσα και αυτοί θα είναι χαλαροί και ωραίοι ε όχι δεν το δέχομαι το στανιό μου μέσα δεν το δέχομαι για αυτό μπήκα και έγραψα και ζήτησα να μάθω αν μπορώ να κάνω κάτι κατάλαβες τώρα και αυτο το τελευταίο παραπανω το αναφερω γιατι οταν ειπα οτι θα κινηθω νομικα μπας και τους τρομοκρατησω και παρατησουν το απιδι μου η μανα του απαντησε χαλαρα τα εξης<< Εχεις καταλαβει οτι ειμαι στο εξωτερικο και δεν μπορεις να με αγγιξεις?>>
Μπορώ να γραφώ ώρες μα ώρες για το τι έχει συμβεί όλο αυτό το καιρό .
Πίστεψε με αισθάνομαι αδύναμος και ανήμπορος πλέον από αυτό που λέγετε κοινωνικό πρόσωπο του κράτους και βοήθεια από την αστυνομία για να σώσω το παιδί μου γιατί αν μπόρεσε μια κυρία και ο γιος της να κάνουν μια ας το πούμε "επώνυμη καταγγελία"(γιατί τα στοιχειά που έδωσαν δεν ταχτοποιηθήκαν ποτέ και δεν πιστοποιηθήκαν ποτέ) δίνοντας μόνο ονοματεπώνυμο ,χωρά που διαμένουν και κάποιο τηλέφωνο κινητού της χώρας προέλευσης που βρίσκονται και καμιά διεύθυνση η στοιχειά πχ ταυτότητας και μπορούν με ένα τηλέφωνο να μου κάνουν ζημία έτσι απλά γιέ μπορούν ε τότε χάσε μέσα.
Ο κάθε πιστός πίπισες και η κάθε ρουλά πορτούλα μπορεί να πάρει ένα τηλέφωνο επειδή απλά δεν σε γουστάρει και έχει τους λογούς της και να σε κάνει κατηγορούμενο έτσι απλά τόσο απλά με ένα τηλέφωνο είναι πολλά το ξαναλέω αυτά που θέλω να γράψω αλλά δεν έχω τόσο πολύ ψυχολογικό απόθεμα να καθίσω να τα γράψω μου φτάνει ότι ήδη πάω σε ψυχίατρους 2 στον αριθμό για να μπορέσω να ξαναπατήσω στα πόδια μου γιατί τα κατάλοιπα που μου άφησαν είναι πολλά .
Για να κλείσω το θέμα βεβαία κατάφερα να πείσω επιτέλους την κόρη μου ότι κάτι δεν πάει καλά με ένα απλό τρόπο(που μα την παναγία αν το είχα σκαφθεί πριν χρόνια θα είχα γλυτώσει πιθανόν από αυτά όλα , τι έκανα??? απλά κάθισα και της είπα το εξής << αφού εσύ τον αγαπάς όπως λες και θυσιάζεις τα πάντα για εκείνον και διαγραφείς οικογένεια τόσο απλά πιστεύεις ότι αυτός θα έκανε το ίδιο για εσένα?? μου λέει εννοείτε όποτε την έβαλα να τον πάρει ένα τηλέφωνο και να του πει ότι ευχαρίστως πληρώνω την διαμονή του για 6 μήνες Ελλάδα άδω που είμαι να έρθει να συζήσουν μαζί να δουν αν ταιριάζουν ρε αδελφέ και μετά αν ταιριάζουν ας φύγει η κόρη μου με τις ευλογιές μου αλώστε το καλό της θέλω όχι το κακό της . Η απάντηση του νεαρού που έχει μείνει χαραγμένη πλέον στο μυαλό της κόρης μου ήταν η εξής << ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ? ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ******** ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΒΑΛΘΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ ΔΕ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΕΛΛΑΔΑ ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΗ?>> αυτό ήταν που περίμενα ότι θα ακούσει το ενοοω και εκείνη την στιγμή έγινε το μπα τον έβρισε έκλεισε τηλεφώνα έκλεισε ηλεκτρονικές συνομιλίες έπεσε στα πόδια μου κλαίγοντας και ζητώντας συγγνώμη είπε <<μπαμπά τι σας έκανα μπαμπά πως το έκανα αυτό.....
Όμως η καταγγελία έγινε το δικαστήριο δεν είναι στην φαντασία μου και ναι μεν μπορεί η κόρη μου να τα αναιρέσει όλα ( γιατί μου ανοίχτηκε και είπε πολλά μα παρά πολλά από το πώς να μου μιλεί τι αντίδραση να έχει απέναντι μου μέχρι πώς να κινητέ πως την ρωτούσαν για έμενα και την οικογένεια μου πράγματα και γενικά για τα πάντα )και να τα αρνηθεί όλα ,όμως το κακό έγινε και αυτοί οι άνθρωποι θα μείνουν η θα έμεναν στο απυρόβλητο για πάντα αλλά εκείνη η αναφορά στον εισαγγελέα ίσως να είναι και η μοναδική κίνηση που μπορώ να κάνω είτε γίνει κάτι είτε όχι
αυτά από μένα και συγγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη μου
theseus
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό spirosgiapros » 28 Αύγ 2017 09:06

Τελικά θα μας πεις για ποια αδικηματα κατηγορεισαι συμφωνα με την κληση κατηγορουμενου ?
spirosgiapros
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 28 Αύγ 2017 16:58

Η κορη σου ειναι ενηλικη δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Επισης αν εδωσε καταθεση οτι ασκησες βια πανω της η την απειλησες με βια θα πας κατηγορουμενος.
Καλο θα ηταν να γραψεις σε ενα μικρο κειμενο τα γεγονοτα πολυ απλα.Μας μπερδευεις οπως τα λες.Και η εικονα που δεινεις ειναι πως δεν ξερεις τι σου γινεται.
Οποτε σε παρακαλω κανε μια προσπαθεια και γραψε ενα κειμενο με τα γεγονοτα και μονο.
Και μετα θα σου πω σε ποια υπηρεσια να πας.
ΟΥ ΦΕΙΣΟΜΕΘΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΗΜΩΝ
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό theseus » 03 Σεπ 2017 20:33

αν διαβασες το κειμενο ειμαι ηδη κατηγορυμενος για απειλη στο παιδι μου και οτι την εχω χτυπησει πραγμα που δεν υσχιει διαβασε το κειμενο παιδια δεν τα παω καλα με τα κειμενα και τις τελεις και τα κομματα σορρυ. δευτερον η κορη μου αφου επιτελους ξεμπερδεψαμε με ενημερωσε οτι το τι θα πει στην καταγγελια τους το ειχε πει η μητερα του αγοριου της κορης μου για να ειναι λεει σιγουρη η κορη μου οτι θα την παρουν απο μενα μεχρι να γινει το δικαστηριο και θα τη πανε σε αλλη οικογενοια μεχρι να ενηλικιωθει τελικαπες το θαυμα πες το τυχη καταφερα να της αποδειξω οτι δεν ειναι ολα οπως της τα ειπανε στο δικαστηριο μου ειπε οτι θαπει την αληθεια και οτι η καταθεση της ητανε προσχεδιασμενη απο την οικογενοια αυτη
theseus
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 04 Σεπ 2017 00:27

Ωραια εφοσον ειναι ετσι εσυ μπορεις να τους αντεπιτεθεις πλεον δικαστικα αν το θελεις.Αττικη ζεις η επαρχια?
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό theseus » 08 Σεπ 2017 20:11

ναι ειμαι απο επαρχια και θελω να ρωτησω κατι ακομα χωρια απο την αναφορα που θα κανω στην εισαγγελια αφου τελειωσει το δικαστηριο και παρω την αθωωτικη αποφαση ,οταν κανω την μυνηση εφοσον υπαρχει δικαστηριο εδω περα θα πρεπει να παρουσιαστουν για να γινει η δικη εδω περα η στην αθηνα ? ενημερωτικα εχει ειρηνοδικιο και συγκαλειτε και τριμελες οταν υπαρχουν θεματα οπως το δικο μου (γιατι το δικο μου το δικαστηριο θα γινει απο τριμελες εδω περα)αυτοι οταν γινει λοιπον η μυνηση και οριστει δικασιμος θα πρεπι να ερθουν εδω περα???? γιστι αν μπω στην διαδικασια μυνησης δεν θα κανω μονο μια μυνηση καθοτι αποτερος σκοπος ειναι και τα εξοδα μετακινησης που εχουν να πληρωσουν απο το εξωτερικο εδω περα και την διαμονη τους μεχρι να τελειωσει το δικαστηριο κοινως δεν με χαλαει να ξοδεψουν και κανα φραγκο να νοιωσουν λιγο τι θα πει πληρωνω τις μαλ...ιες που εκανα αν μπορει καποιος να μου απαντησει???
theseus
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό spirosgiapros » 13 Σεπ 2017 09:39

Απο τα προηγουμενα μυνηματα σου φαινεται οτι αυτοι αναφερθηκαν στο χαμογελο του παιδιου οποτε αν τα πας ξεχωριστα ισως θεωρηθει οτι το αδικημα τους πρεπει να εξεταστει απο τον εισαγγελεα-δικαστηριο που εχει τοπικη αρμοδιοτητα συμφωνα με την εδρα του χαμογελου του παιδιου
ειναι δικονομικες λεπτομερειες που αφορουν την τοπικη αρμοδιοτητα των δικαστηριων και δεν εχει τυχει να αντιμετωπισω περιπτωση για να εχω εμπειρια σε αυτο

αν περιμενεις να παρεις την αθωωτικη αποφαση και ΜΕΤΑ να ξεκινησεις τις δικες σου μηνυσεις θα συμβει το αντιθετο. Εσυ θα παιρνεις αδεια απο την δουλεια για να παρουσιαστεις σε δικη ως μυνητης (και θα χανεις το μεροκαματο και θα χρεωνεσαι και ημερες αδειας) και αυτοι δεν θα ερχονται ποτε. Πιθανον να ειναι καλυτερα να την κανεις τωρα για να συσχετιστει και να εκδικαστει μαζι. Οπως σου ειπα και σε αλλο μυνημα αν ζητησεις να απευθυνεις ερωτηματα στον μαρτυρα θα παγωσει η διαδικασια.
Επισης μια σημαντικη λεπτομερεια = αυτοι αν βρεθουν στην εδρα κατηγορουμενοι θα επικαλεστουν οτι αυτα που κατειγγειλαν τα εμαθαν απο την ιδια σου την κορη. Οποτε καταριπτεται ευκολα η κατηγορια της ψευδους καταμηνυσης. πρεπει να τα συνυπολογισεις ολα αυτα.
Τελευταία επεξεργασία από spirosgiapros και 13 Σεπ 2017 16:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
spirosgiapros
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Haridimos » 13 Σεπ 2017 12:55

spirosgiapros έγραψε:Πιθανον να ειναι καλυτερα να την κανεις τωρα για να συσχετιστει και να εκδικαστει μαζι.
Προφανῶς ἀναφέρεσαι στὴν συνάφεια τῶν ὑποθέσεων (κατὰ τὸν ΚΠΔ), σωστά;
Τὸ δύσκολο δὲν εἶναι νὰ εἶσαι ὑπουργός, τὸ δύσκολο εἶναι νὰ εἶσαι κύριος.
Ἀνδρέας Μαυρογυαλοῦρος
Άβαταρ μέλους
Haridimos
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 13 Σεπ 2017 13:42

Κινησου τωρα αμεσα και παρε ενα δικηγορο καλο ωστε να κινηθουν μαζι οι υποθεσεις.
KostasTHES
Διαχειριστής

Re: Τι ισχύει για τις επώνυμες καταγγελίες στην Αστυνομία;

Δημοσίευσηαπό theseus » 21 Σεπ 2017 20:04

δεν προλβαινω να κινηθω γιατι ηδη δικαζομαι στις 27 του μηνα οποτε μετα θα παω σε ενα δικηγορο να δω τι μπορω να κανω δεν εναι δυνατον να τους αφησω ετσι
theseus
Νέο Μέλος

Επιστροφή στο Νομικά - Συνήγορος πολίτη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Bing [Bot] και 1 επισκέπτης