Περί σχολής αστυφυλάκων.

Θέματα σχετικά με εκπαίδευση των σωμάτων αλλά και πολιτών σε τακτικές μάχης - όπλα και σχετικά ακαδημαϊκά ζητήματα.

Συντονιστές: JohnSon, KostasTHES

Re: Περί σχολής αστυφυλάκων.

Δημοσίευσηαπό epsilon » 27 Ιούλ 2009 20:43

Theoxaris(ΠΣ) έγραψε:Αυτο ειναι αναλογως τωρα τα ατομα που χρειαζεται η συγκεκριμενη διευθυνση.

Δηλαδή μπορεί η συγκεκριμένη διεύθυνση να πάρει άτομα είτε αστυφύλακες είτε αξιωματικούς?Σε παρακαλώ αν ξέρεις απάντησέ μου είναι σημαντικό.
Επίσης το εγκληματολογικό και το ανθρωποκτονιών είναι το ίδιο?Και τέλος,είναι εύκολο ή δύσκολο να μπεις σε αυτή τη διεύθυνση?
OYK ΕΩΜΕΝ ΑΡΧΕΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΝ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΝΟΜΟΝ

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 28 Ιούλ 2009 01:54

Δεν υπαρχει υπηρεσια που λεγεται εγκληματολογικο.Υπαρχει η Διευθυνση εγκληματολογικων ερευνεων(ΔΕΕ) οπου ειναι υπηρεσια που απετελειται οπως και ολες απο αξιωματικους και κατωτερο προσωπικο.Δουλεια τους ειναι η εξερευνηση των σκηνων εγκληματος για αποτυπωματα για υλικο που μπορει να δωσει dna κλπ.Ταυτοχρονα η υπηρεσια αυτοι εχει και επιστημονικο προσωπικο που αναλυει τα δεδομενα.Το ανθρωποκτονιων ειναι τμημα της ΥΔΕΖΙ της ΔΑΑ.ΥΔΕΖΙ= υποδιευθυνση διωξης εγκληματων κατα ζωης και ιδιοκτησιας και ΔΑΑ=διευθυνση ασφαλειας Αττικης.Αντιστοιχη υπηρεσια υπαρχει και στην Θεσ/νικη οπως και ΔΕΕ.Η ΥΔΕΖΙ ειναι η υπηρεσια που ασχολειται με εξιχνιαση εγκληματων κατα ζωης και ιδιοκτησιας η ΔΕΕ δεν ειναι μαχιμοι ειναι αυτοι που παρεχουν σε καθε υπηρεσια ασφαλειας την επιστημονικη υποστηριξη για την εξιχνιαση ενος εγκληματος.
ΟΥ ΦΕΙΣΟΜΕΘΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΗΜΩΝ
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό epsilon » 28 Ιούλ 2009 10:24

KostasTHES έγραψε:Δεν υπαρχει υπηρεσια που λεγεται εγκληματολογικο.Υπαρχει η Διευθυνση εγκληματολογικων ερευνεων(ΔΕΕ) οπου ειναι υπηρεσια που απετελειται οπως και ολες απο αξιωματικους και κατωτερο προσωπικο.Δουλεια τους ειναι η εξερευνηση των σκηνων εγκληματος για αποτυπωματα για υλικο που μπορει να δωσει dna κλπ.Ταυτοχρονα η υπηρεσια αυτοι εχει και επιστημονικο προσωπικο που αναλυει τα δεδομενα.Το ανθρωποκτονιων ειναι τμημα της ΥΔΕΖΙ της ΔΑΑ.ΥΔΕΖΙ= υποδιευθυνση διωξης εγκληματων κατα ζωης και ιδιοκτησιας και ΔΑΑ=διευθυνση ασφαλειας Αττικης.Αντιστοιχη υπηρεσια υπαρχει και στην Θεσ/νικη οπως και ΔΕΕ.Η ΥΔΕΖΙ ειναι η υπηρεσια που ασχολειται με εξιχνιαση εγκληματων κατα ζωης και ιδιοκτησιας η ΔΕΕ δεν ειναι μαχιμοι ειναι αυτοι που παρεχουν σε καθε υπηρεσια ασφαλειας την επιστημονικη υποστηριξη για την εξιχνιαση ενος εγκληματος.

Άρα αν τελειώσω αστυφυλάκων μπορώ να μπω στη ΔΕΕ ή στο ανθρωποκτονιών?Η διερεύνηση εγκλημάτων δλδ ανήκει στο ανθρωποκτονιών?Αναφέρομαι από τη σκοπιά της εγκληματολογίας(ποιος-που-πότε κλπ).

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 28 Ιούλ 2009 11:15

Αν θες απο την εγκληματολογικη ερευνα πανε στην ΔΕΕ.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό epsilon » 28 Ιούλ 2009 12:17

KostasTHES έγραψε:Αν θες απο την εγκληματολογικη ερευνα πανε στην ΔΕΕ.

Λοιπόν για να ανακεφαλαιώσουμε:Η διερεύνηση εγκλημάτων-δολοφονιών ανήκει στις ανθρωποκτονίες?Ένας απόφοιτος αστυφυλάκων μπορεί να μπει στις ανθρωποκτονίες?Είναι εύκολο-δύσκολο?
Όταν αναφέρομαι στην εγληματολογική έρευνα εννοώ τη διερεύνηση των εγκλημάτων,δηλαδή την έρευνα για την επίλυση του εγκλήματος.Αυτό γίνεται από τη ΔΕΕ ή το ανθρωποκτονιών?

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 28 Ιούλ 2009 12:42

Σαν νεοεξρχομενος μπορεις να πας στην ΥΔΕΖΙ στην ΔΕΕ σε κανα χρονο απο την εξοδο μπορει και νωριτερα.Η διερευνυση και επιλυση ειναι θεμα της ΥΔΕΖΙ η ΔΕΕ ειναι η επιστημονικη συνδρομη.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό epsilon » 28 Ιούλ 2009 13:01

KostasTHES έγραψε:Σαν νεοεξρχομενος μπορεις να πας στην ΥΔΕΖΙ στην ΔΕΕ σε κανα χρονο απο την εξοδο μπορει και νωριτερα.Η διερευνυση και επιλυση ειναι θεμα της ΥΔΕΖΙ η ΔΕΕ ειναι η επιστημονικη συνδρομη.

Οκ ευχαριστώ πολύ.Εκεί θέλω να πάω,στην ΥΔΕΖΙ.Ελπίζω μόνο να μην είναι δύσκολο να μπεις σε αυτή την υπηρεσία.

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό gspol » 28 Ιούλ 2009 13:17

ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ 10%
Μία από τις συνέπειες της νέας ρύθμισης του ΥΠΕΠΘ για τους υποψηφίους της κατηγορίας του 10% αναμένεται, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουμε στη διάθεσή μας, να εκδηλωθεί φέτος. Πολλοί παλιοί απόφοιτοι Λυκείου, υποψήφιοι στις Πανελλαδικές Εξετάσεις μέχρι το 2005, οι οποίοι είναι ήδη πτυχιούχοι διαφόρων σχολών, έχουν καταθέσει φέτος Μηχανογραφικό σε μεγαλύτερο αριθμό από άλλες χρονιές για να προφτάσουν να διεκδικήσουν και μια άλλη σχολή της προτίμησής τους. Πολλοί από αυτούς μεταφέρουν υψηλότατες βαθμολογίες, με αποτέλεσμα να υπάρχει κίνδυνος μεγάλης ανόδου των βάσεων εισαγωγής.

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4528518

Ελπίζω να μην συμπεριλαμβάνει στις εκτιμήσεις του και την αστυφυλάκων αν και πολύ το φοβάμαι.
gspol
Μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 28 Ιούλ 2009 16:32

Να διαβαζεις στην σχολη να εχεις καλη σειρα εξοδο και αν η ασφαλεια βγαλει θεσεις θα πας.Αλλιως σπρωξτο λιγο.Ειναι πολυ μαχιμη υπηρεσια και εχεις να κανεις με τα σκληροτερα εγκληματα.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό Theoxaris(ΠΣ) » 28 Ιούλ 2009 20:46

epsilon έγραψε:
KostasTHES έγραψε:Σαν νεοεξρχομενος μπορεις να πας στην ΥΔΕΖΙ στην ΔΕΕ σε κανα χρονο απο την εξοδο μπορει και νωριτερα.Η διερευνυση και επιλυση ειναι θεμα της ΥΔΕΖΙ η ΔΕΕ ειναι η επιστημονικη συνδρομη.

Οκ ευχαριστώ πολύ.Εκεί θέλω να πάω,στην ΥΔΕΖΙ.Ελπίζω μόνο να μην είναι δύσκολο να μπεις σε αυτή την υπηρεσία.

Δυσκολο δεν ειναι τιποτα. Αλλα βεβαια και σαν Αστυφυλακας που θα πας μην νομιζεις οτι θα εξυχνιαζεις εσυ τα εγκληματα. Γι αυτα θα ασχολουνται πιο πολυ οι Αξιωματικοι. Μια φορα που μιλαγα με εναν εκει στον 11ο οροφο μου ελεγε ειναι καλη διευθυνση ησυχη για Αστυφυλακα. Νομιζω υπαρχει και μια σχολη στην Παντειο σχετικη αν θες να εξελιχθεις μετα πανω στο αντικειμενο.
Άβαταρ μέλους
Theoxaris(ΠΣ)
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό epsilon » 28 Ιούλ 2009 21:33

Theoxaris(ΠΣ) έγραψε:Δυσκολο δεν ειναι τιποτα. Αλλα βεβαια και σαν Αστυφυλακας που θα πας μην νομιζεις οτι θα εξυχνιαζεις εσυ τα εγκληματα. .ι αυτα θα ασχολουνται πιο πολυ οι Αξιωματικοι. Μια φορα που μιλαγα με εναν εκει στον 11ο οροφο μου ελεγε ειναι καλη διευθυνση ησυχη για Αστυφυλακα. Νομιζω υπαρχει και μια σχολη στην Παντειο σχετικη αν θες να εξελιχθεις μετα πανω στο αντικειμενο.

Δηλαδή ένας απόφοιτος αστυφυλάκων δεν μπορεί να ασχοληθεί αργότερα με τη διερεύνηση εγκλημάτων?Πρέπει να πάει οπωσδήποτε στην αξιωματικών?Εγώ πάντως θέλω να μετεκπαιδευτώ αργότερα πάνω στο αντικείμενο,μάλιστα διάβασα ότι ο Σπηλιωτόπουλος είπε πως θα δημιουργηθεί τμήμα εγκληματολογικών επιστημών.Δε λέω να διερευνώ εγκλήματα με το που θα μπω αλλά μετά από κάποια χρόνια υπάρχει πιθανότητα?Την έχω δει αστυνομος Μπέκας και έτσι :6:

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό JohnSon » 28 Ιούλ 2009 23:12

Τοτε την εχεις δει λαθος.Γιατι εαν νομιζεις φιλε μου οτι θα γυριζεις περα δωθε λεγοντας θεωριες φοροντας κοστουμακι κανεις λαθος.Υπηρεσιες οπως η ΥΔΕΖΙ για παραδειγμα ειναι απαιτητικες.Προτεινω να το σκεφτεις καλυτερα και να το δεις πιο καθαρα το θεμα.Δεν ειναι θεμα να γινεις Μπεκας ουτε ειναι παιχνιδι. :roll:

Φιλικα παντα αυτα ετσι ?
Άβαταρ μέλους
JohnSon
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό glock17 » 28 Ιούλ 2009 23:31

glock17 έγραψε:παιδια μεσα στη σχολη επιτρεπεται να εχουμε κινητο ή μονη επικοινωνια με τον εξω κοσμο γινεται μεσω τηλεφωνικων θαλαμων??συγγνωμη αν ειναι χαζη η ερωτηση μου,απλως διαβασα σε ενα αλλο φορουμ οτι απαγορευεται μεσα στη σχολη..και μην παει ο νους σας στο χαβαλε...δν εχω τετοιο σκοπο...

Απαγορευονται τα κινητα με καμερα. Χωρις καμερα μπορεις να το εχεις αλλα το χρησιμοποιεις μονο σε ελευθερο χρονο.

φιλε σορρυ κιολας αλλα δεν υπαρχουν πλεον κινητα χωρις καμερα...τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση??phone booth?το θεωρω λιγο καταπιεση αυτο...θελω τη γνωμη σου...ευχαριστω..
Άβαταρ μέλους
glock17
Μέλος

Δημοσίευσηαπό epsilon » 28 Ιούλ 2009 23:49

JohnSon έγραψε:Τοτε την εχεις δει λαθος..ιατι εαν νομιζεις φιλε μου οτι θα γυριζεις περα δωθε λεγοντας θεωριες φοροντας κοστουμακι κανεις λαθος.Υπηρεσιες οπως η ΥΔΕΖΙ για παραδειγμα ειναι απαιτητικες.Προτεινω να το σκεφτεις καλυτερα και να το δεις πιο καθαρα το θεμα.Δεν ειναι θεμα να γινεις Μπεκας ουτε ειναι παιχνιδι. :roll:

Φιλικα παντα αυτα ετσι ?

Ναι το ξέρω ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως φαίνονται,ούτε και εύκολα.Δεν είμαι άλλωστε κανένα παιδί που θα επηρεαστεί από μια σειρά ή οτιδήποτε για το τί θα ακολουθήσει στη ζωή του.19 χρονών είμαι.Απλώς είναι μια υπηρεσία που με ενδιαφέρει,σκοπεύω και μετέπειτα να σπουδάσω εγκληματολογία αν τα καταφέρω.Σε ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή.
glock17 έγραψε:
glock17 έγραψε:φιλε σορρυ κιολας αλλα δεν υπαρχουν πλεον κινητα χωρις καμερα...τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση??phone booth?το θεωρω λιγο καταπιεση αυτο...θελω τη γνωμη σου...ευχαριστω..

Μια χαρά κινητά υπάρχουν χωρίς κάμερα.Πάνε σε ένα κατάστημα και θα βρεις μπόλικα.Κινητάκια με 50-100 ευρώ που προσφέρουν ελάχιστες δυνατότητες είναι ότι πρέπει σε αυτή τη περίπτωση.

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό JohnSon » 29 Ιούλ 2009 12:12

Εαν θες να σπουδασεις εγκληματολογια ιδου : περνας τμημα κοινωνιολογιας Παντειου και επιλεγεις την κατ/νση εγκληματολογιας διοτι απο οσο το εχω ψαξει δεν υπαρχει ενα αυτονομο τμημα εγκληματολογιας.Ειναι καλο να θες να σπουδασεις οπως και το να εχεις στοχους.Ομως θα πρεπει να τους φανταζεσαι καπως πιο ρεαλιστικα. :)

Καλη επιτυχια να εχεις φιλε.
Άβαταρ μέλους
JohnSon
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό epsilon » 29 Ιούλ 2009 12:21

JohnSon έγραψε:Εαν θες να σπουδασεις εγκληματολογια ιδου : περνας τμημα κοινωνιολογιας Παντειου και επιλεγεις την κατ/νση εγκληματολογιας διοτι απο οσο το εχω ψαξει δεν υπαρχει ενα αυτονομο τμημα εγκληματολογιας.Ειναι καλο να θες να σπουδασεις οπως και το να εχεις στοχους.Ομως θα πρεπει να τους φανταζεσαι καπως πιο ρεαλιστικα. :)

Καλη επιτυχια να εχεις φιλε.

Μου αρέσει η εγκληματολογία αλλά θέλω να γίνω αστυνομικός.Όχι απλώς εγκληματολόγος.Και γι αυτό θα πάω αστυφυλάκων και αργότερα θα σπουδάσω το αντικείμενο.Χάρηκα πολύ όταν διάβασα ότι έγινε πρόταση από το Σπηλιωτόπουλο να δημιουργηθεί πανεπιστημιακό τμήμα εγκληματολογικών σπουδών.Ελπίζω μόνο να γίνει σύντομα γιατί στην Ελλάδα ζούμε,μπορεί να το προτείνανε πρόσφατα και να γίνει μετά από 10 χρόνια :roll:
Ευχαριστώ φίλε :)

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό glock17 » 29 Ιούλ 2009 13:40

παιδια ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την εξελιξη του αστυφυλακα...εφοσον μετα της 5ετιας ως αρχιφυλακας,γινεις ανθυπαστυνομος...ποσο ευκολα μπορεις να μπεις στο Τ.Ε.Μ.Α.??τα ατομα που παιρνει,τα παιρνει με προκηρυξη?και ποσα ατομα παιρνει περιπου???αν νομιζετε οτι το ποστ μου πρεπει να μεταφερθει στο "Ερωτησεις για την ΕΛ.ΑΣ.",ας γινει το θελημα σας...ευχαριστω...
Άβαταρ μέλους
glock17
Μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 29 Ιούλ 2009 17:31

Την μαχιμη δουλεια παρακολουθησεις συλληψεις κλπ στην ΥΔΕΖΙ την κανουν οι αστυφυλακες υπαρχ/κες αρχ/κες και ανθυπες.Οι αξιωματικοι απλα συντονιζουν και μερικοι νομιζουν οτι συντονιζουν τις ενεργειες.Στο ΤΕΜΑ ειναι δυσκολο να μπεις θελει πολυ διαβασμα πολλοι ενδιαφερομενοι λιγες οι θεσεις.Ποσες δεν ξερω.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό glock17 » 29 Ιούλ 2009 19:36

δε με πειραζει το διαβασμα...8 μηνες ειναι θα περασουν...το θεμα ειναι ποσες πιθανοτητες εχει καποιος να μπει?
Άβαταρ μέλους
glock17
Μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 29 Ιούλ 2009 20:06

Αυτο σου λεω ειναι πολυ δυσκολο να μπεις οι εισαγωγικες εξετασεις εχουν πολυ διαβασμα οι υποψηφιοι ειναι πολλοι και οι θεσεις λιγες.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό glock17 » 29 Ιούλ 2009 20:15

οκ ευχαριστω...θα βαλω τα δυνατα μου...εκτος κι αν κανω υπομονη και δωσω πανελλαδικες σε 2 χρονια,ως αστυφυλακας,για να μπω στην αξιωματικων...
Άβαταρ μέλους
glock17
Μέλος

Δημοσίευσηαπό giannis » 30 Ιούλ 2009 11:49

glock17 έγραψε:οκ ευχαριστω...θα βαλω τα δυνατα μου...εκτος κι αν κανω υπομονη και δωσω πανελλαδικες σε 2 χρονια,ως αστυφυλακας,για να μπω στην αξιωματικων...

καλα ενταξει μην παρασυρεσαι.....δεν ξερεις.τωρα εχεις την υπομονη να διαβασεις αλλα οταν θα ειναι να διαβασεις μετα απο 10 χρονια(μπορει να εχεις και οικογενεια)........
και εγω το εχω σκεφτει αυτο και ως πρωτο στοχο(αφου περασω βεβαια)ειναι να γινω αρχ/κας-ανθυπας.....μετα βλεπουμε
Νυν υπερ παντων (ο) αγων...
Άβαταρ μέλους
giannis
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό giannis » 30 Ιούλ 2009 15:19

GaspaR έγραψε:παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου: ξυριστικές μηχανές επιτρέπονται μέσα στην σχολή και στα στρατόπαιδα κατα την βασική?
ή θα πρέπει αναγκαστικά να ξυριζόμαστε με ξυραφάκια?

Μονο με ξυραφακια και καθημερινα.

ξυρισμα κοντρα καθε μερα?
και οταν βγεις απο τη σχολη ετσι θα ειναι?καθε μερα?
Άβαταρ μέλους
giannis
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό GaspaR » 30 Ιούλ 2009 18:03

αστα να πάνε. κάθε μέρα εντάξει, αλλα και κόντρα, είναι υπερβολή. :24:

με την μηχανή μου παίρνει για να ξυριστώ 30 δευτερόλεπτα ενώ με τα ξυραφάκια είναι μπλέξιμο.
Άβαταρ μέλους
GaspaR
Μέλος

Δημοσίευσηαπό JohnSon » 30 Ιούλ 2009 21:30

Τοτε κανε χρηση μηχανης ρε φιλε.Ποια η διαφορα δηλαδη ?Και τα 2 ξυριζουνε..Το θεμα ειναι να εισαι ξυρισμενος.Αν θες πανε και σε κουρειο που λεει ο λογος. :grin:
Άβαταρ μέλους
JohnSon
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό giannis » 31 Ιούλ 2009 12:05

JohnSon έγραψε:Τοτε κανε χρηση μηχανης ρε φιλε.Ποια η διαφορα δηλαδη ?Και τα 2 ξυριζουνε..Το θεμα ειναι να εισαι ξυρισμενος.Αν θες πανε και σε κουρειο που λεει ο λογος. :grin:

τελικα επιτρεπεται η οχι η μηχανη?γτ η μηχανη δεν τα παιρνει πολυ καλα........δεν ειναι σαν το ξυραφι....σε εσας ηταν ελαστικοι στο θεμα ξυρισματος?
Άβαταρ μέλους
giannis
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό JohnSon » 31 Ιούλ 2009 12:14

Ρε παιδια ειλικρινα τωρα , θα εχετε δεκαδες προβληματα στην αρχη με κυριο αυτο της εσο-κλειστης ζωης , της συνηθειας στην ζωη της σχολης και την κουραση (εως ενα σημειο) και αγχωνεσται τωρα για... τριχες ?Παρτε τα οπως θελετε αρκει να φαινοντε ξυρισμενα.Δεν μπορω να καταλαβω που το δυσκολο.Ειτε μηχανη ειτε μαχαιρι ειτε ηλεκτρικο πριονι , αρκει να ειναι ξυρισμενα τα γενια.Σε εμας ειχανε ατομα μηχανες.Αλλα για εμενα καλυτερο ειναι το ξυραφακι.Εγω με ξυραφακι θα τα εκανα.Δεν ετυχε ποτε να μας παρακολουθουνε οταν ξυριζομαστε...Τι θα κανουνε οι εκπαιδευτες ?Θα καθονται σκοπια στο μπανιο να δουμε με ποιον τροπο ξυριζομαστε? :roll:
Άβαταρ μέλους
JohnSon
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό glock17 » 31 Ιούλ 2009 13:11

οκ για το κινητο καταλαβαινω οτι απαγορευεται μεσα στη σχολη...δε μπορεις ομως να το εχεις ουτε στο σακο σου κλειστο ετσι ωστε να το εχεις μαζι σου στην εξοδο σου???γιατι πειτε οτι καποιος δεν παει σπιτι του στην εξοδο του,δε θα εχει κινητο?ω ρε φανταζομαι ουρες στους τηλεφωνικους θαλαμους...
Άβαταρ μέλους
glock17
Μέλος

Δημοσίευσηαπό JohnSon » 31 Ιούλ 2009 14:13

Οπα μισο , δεν απαγορευεται το κινητο τηλεφωνο.Ποιος το ειπε αυτο ?Απαγορευεται κινητο με ΚΑΜΕΡΑ.Εαν ειναι παλαιας τεχνολογιας διχως καμερα δεν υπαρχει προβλημα κανενα.
Άβαταρ μέλους
JohnSon
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό GaspaR » 31 Ιούλ 2009 18:43

giannis έγραψε:
τελικα επιτρεπεται η οχι η μηχανη?γτ η μηχανη δεν τα παιρνει πολυ καλα........δεν ειναι σαν το ξυραφι....σε εσας ηταν ελαστικοι στο θεμα ξυρισματος?

η δικιά μου τα παίρνει πολύ καλά, και είναι πολύ καλήτερη η χρήση της απο άποψη χρόνου, κόστους, και ευκολίας(δέν θέλει αφρό, νερό κτλ)
επείσης με την μηχανή είναι αδύνατον να κοπείς.
Άβαταρ μέλους
GaspaR
Μέλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκπαίδευση - εξοπλισμός - Ακαδημία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Bing [Bot] και 1 επισκέπτης