Περί σχολής αστυφυλάκων.

Θέματα σχετικά με εκπαίδευση των σωμάτων αλλά και πολιτών σε τακτικές μάχης - όπλα και σχετικά ακαδημαϊκά ζητήματα.

Συντονιστές: JohnSon, KostasTHES

Re: Περί σχολής αστυφυλάκων.

Δημοσίευσηαπό epsilon » 09 Ιαν 2009 21:05

KostasTHES έγραψε:Προσπαθω να καταλαβω αυτο που ρωτα ο φιλος εδω τι εννοει την μετρηση με γιαλια.

Εγώ απ'ότι κατάλαβα είναι μέτρηση χωρίς γυαλιά.Απ'ότι είδα στην προκύρηξη η οπτική οξύτητα μετριέται με γυαλιά.Συγκεκριμένα αναφέρει ότι πρέπει να έχει ο υποψήφιος οπτική οξύτητα 10/10 με ή χωρίς διόρθωση και παρακάτω λέει ότι η διόρθωση γίνεται με γυαλιά.Αλλά η μυωπία μετριέται κανονικά όπως όταν πας στον οφθαλμίατρο.Τέσπα εμένα δεν με νοιάζει.γουστάρω πάρα πολύ να μπω αστυνομία και δεν θα με εμποδίσει η μυωπία.Θα κάνω λέιζερ.

Αν μπορείτε πέστε μας πόσα χρήματα πέρνεις το μήνα όταν μπεις αστυφυλάκων.Δεν το λέω επειδή με νοιάζει τόσο το χρήμα αλλά κάτι άκουσα για 300 ευρώ το μήνα και μου φάνηκαν πολλά.
OYK ΕΩΜΕΝ ΑΡΧΕΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΝ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΝΟΜΟΝ

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 09 Ιαν 2009 21:13

Εκει γυρω πρεπει να ειναι.Οταν ημουν δοκιμος νομιζω οτι επαιρνα 70 η 80000δρχ και μας κρατουσαν τα 20000 για το φαγητο του μηνα.
ΟΥ ΦΕΙΣΟΜΕΘΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΗΜΩΝ
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό PolicemaniA ÷ » 09 Ιαν 2009 21:14

και εγω θα κανω λειζερ φιλε μου! οχι τοσο γτ δεν με παιρνουν γτ εχω μονο 3 μυωπια .. τοσο γτ νοιωθω σκατα δεν μπορω να φοραω παντα τα γυαλια ιδικα αμα βγενω εξω
Άβαταρ μέλους
PolicemaniA ÷
Μέλος

Δημοσίευσηαπό Theoxaris » 10 Ιαν 2009 02:15

KostasTHES έγραψε:Προσπαθω να καταλαβω αυτο που ρωτα ο φιλος εδω τι εννοει την μετρηση με γιαλια.

Εννοει οτι με ή χωρις γυαλια πρεπει να εχεις οπτικη οξυτητα 10/10. Τωρα εχεις 10/10 χωρις γυαλια καλως, αλλιως πρεπει να εχεις 10/10 φορωντας γυαλια. Αυτο.

epsilon έγραψε:Αν μπορείτε πέστε μας πόσα χρήματα πέρνεις το μήνα όταν μπεις αστυφυλάκων.Δεν το λέω επειδή με νοιάζει τόσο το χρήμα αλλά κάτι άκουσα για 300 ευρώ το μήνα και μου φάνηκαν πολλά.

280 ευρω.

PolicemaniA ÷ έγραψε:παιδια οι αδιες που παιρνουν ( χριστουγεννα πασχα κτλπ) γινετε να μινουμε στην σχολη; γτ εγω μαλλον θα τους γραψω ολους εδω που ειμαι τωρα δεν θελω να ξαναγυρισω...

Αν μπορεις ειναι το καλυτερο που θα κανεις. Και να πας σε ενα ΤΔΑ που ειναι σε περιοχη που δεν εχεις παει ποτε.
Theoxaris

Δημοσίευσηαπό PolicemaniA ÷ » 10 Ιαν 2009 02:31

θελω να μου απαντησεις εσυ που φενετε ξερεις.. μεσα στην σχολη οταν μπω οταν οι αλλοι εχουν αδιες εγω μπορω να ειμαι μεσα; και οταν λες 10/10 και με γυαλια ο αλλος δλδ αμα εχει 10 μιωπια και φοραει γυαλια ειναι οκ;
Άβαταρ μέλους
PolicemaniA ÷
Μέλος

Δημοσίευσηαπό Theoxaris » 10 Ιαν 2009 04:19

PolicemaniA ÷ έγραψε:θελω να μου απαντησεις εσυ που φενετε ξερεις.. μεσα στην σχολη οταν μπω οταν οι αλλοι εχουν αδιες εγω μπορω να ειμαι μεσα; και οταν λες 10/10 και με γυαλια ο αλλος δλδ αμα εχει 10 μιωπια και φοραει γυαλια ειναι οκ;

Aδεια παιρνεις στις γιορτες Χριστουγεννα-Πασχα κλπ. Ε ενταξει εκει πας σπιτι σου. Και αυτο θες να γραψεις πια??

Οσο για την μυωπια το οριο ειναι 4,5 βαθμοι.
Αν φορας γυαλια και βλεπεις κανονικα και εχεις μεχρι 4,5 βαθμους τοτε εισαι οκ να στο πω απλα.
Theoxaris

Δημοσίευσηαπό epsilon » 10 Ιαν 2009 14:07

Theoxaris έγραψε:Οσο για την μυωπια το οριο ειναι 4,5 βαθμοι.
Αν φορας γυαλια και βλεπεις κανονικα και εχεις μεχρι 4,5 βαθμους τοτε εισαι οκ να στο πω απλα.

Οπότε δλδ δεν υπάρχει ελαστικότητα για το όριο μυωπίας και θα χρειαστεί να κάνω λέιζερ?Θέλω να ξέρω σίγουρα γιατί η εγχείρηση έχει κάποιο οικονομικό κόστος και θα ήθελα να είμαι σίγουρος πριν την κάνω.

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό PolicemaniA ÷ » 10 Ιαν 2009 15:06

Theoxaris έγραψε:
PolicemaniA ÷ έγραψε:θελω να μου απαντησεις εσυ που φενετε ξερεις.. μεσα στην σχολη οταν μπω οταν οι αλλοι εχουν αδιες εγω μπορω να ειμαι μεσα; και οταν λες 10/10 και με γυαλια ο αλλος δλδ αμα εχει 10 μιωπια και φοραει γυαλια ειναι οκ;

Aδεια παιρνεις στις γιορτες Χριστουγεννα-Πασχα κλπ. Ε ενταξει εκει πας σπιτι σου. Και αυτο θες να γραψεις πια??

Οσο για την μυωπια το οριο ειναι 4,5 βαθμοι.

ναι οκ ρε φιλε αυτο ειχα καταλαβει και εγω απο την αρχη αλλα με αυτα και με αυτα με μπερδεψατε :razz:
Άβαταρ μέλους
PolicemaniA ÷
Μέλος

Δημοσίευσηαπό Theoxaris » 10 Ιαν 2009 19:34

epsilon έγραψε:
Theoxaris έγραψε:Οσο για την μυωπια το οριο ειναι 4,5 βαθμοι.

Οπότε δλδ δεν υπάρχει ελαστικότητα για το όριο μυωπίας και θα χρειαστεί να κάνω λέιζερ?Θέλω να ξέρω σίγουρα γιατί η εγχείρηση έχει κάποιο οικονομικό κόστος και θα ήθελα να είμαι σίγουρος πριν την κάνω.

Ποσο εχεις?
Theoxaris

Δημοσίευσηαπό epsilon » 10 Ιαν 2009 19:46

Theoxaris έγραψε:Ποσο εχεις?

γύρω στο 7 - 7.5
Το ξέρω ότι είμαι πάνω από το όριο αλλά να υπήρχει κάποιος τρόπος να με περάσουν στις υγειονομικές χωρίς να κάνω λέιζερ θα ήταν καλά.Αν πάλι δεν γίνεται τότε θα κάνω λέιζερ.

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 10 Ιαν 2009 19:51

Τι εννοεις αν υπαρχει αλλος τροπος να περασεις τις εξετασεις ενω εισαι πανω απο το οριο?Για να υπαρχουν τα ορια καποιος λογος θα υπαρχει.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό PolicemaniA ÷ » 10 Ιαν 2009 20:47

αμα εχεις κανα γνωστο στο νοσοκομειο και να γραψει πως εχεις λιγοτερο.μονο ετσι
Άβαταρ μέλους
PolicemaniA ÷
Μέλος

Δημοσίευσηαπό epsilon » 10 Ιαν 2009 21:34

KostasTHES έγραψε:Τι εννοεις αν υπαρχει αλλος τροπος να περασεις τις εξετασεις ενω εισαι πανω απο το οριο?.ια να υπαρχουν τα ορια καποιος λογος θα υπαρχει.

Εννοώ ότι πολλές φορές στο παρελθόν έχει συμβεί σε παρόμοιες καταστάσεις να παραβλέψουν λίγο τα όρια άσχετα αν έχεις γνωστό ή όχι.Κάτι τέτοιο άκουσα ότι έχει συμβεί στις αθλητικές δοκιμασίες.γι'αυτό ρώτησα αν τα όρια τηρούνται αυστηρά γιατί όπως και να το κάνεις η επέμβαση για τη μυωπία δεν είναι και στραγάλια.Θέλει σκέψη.Αλλά επειδή θέλω οπωσδήποτε να μπω αστυνομία θα την κάνω την επέμβαση.

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Theoxaris » 10 Ιαν 2009 23:23

Η εκπαιδευση στα ΤΔΑ οπως την βλεπει τωρα ο Ηamurabi και ο KostasTHES, επειδη οι Δοκιμοι δεν εχουν παει Στρατο πριν! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=9mepyDPh ... re=related
Theoxaris

Δημοσίευσηαπό Ibarumah » 11 Ιαν 2009 03:44

Φιλε Theoxari, απορω γιατι διαφωνεις με το να αποκτουν οι δοκιμοι αστυφυλακες πειθαρχια και να σκληραγογουνται εστω και λιγο ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με την θεωρητικη εκπαιδευση τους.
Ibarumah
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό 100 » 11 Ιαν 2009 15:50

Ηρεμία παίδες.

Να παρακαλέσω για πολλοστή φορά να διαβάζετε πρώτα το θέμα του παλιού φόρουμ. Δεν έχει νόημα να αναφέρονται συνεχώς τα ίδια και τα ίδια.
100

Δημοσίευσηαπό PolicemaniA ÷ » 11 Ιαν 2009 17:40

παιδια καπου διαβασα πως μερικα παιδια παιρνουν διαφορα βιβλια και διαβαζουν για τα ψυχολογικα τεστ .. και μου ειπαν πως αμα πας χωρις να εχεις προετημαστει ειναι καπως δισκολα τα πραγματα... εγω εμηνα ετσι μολις μου το ειπαν :shock:
Άβαταρ μέλους
PolicemaniA ÷
Μέλος

Δημοσίευσηαπό epsilon » 11 Ιαν 2009 18:11

PolicemaniA ÷ έγραψε:παιδια καπου διαβασα πως μερικα παιδια παιρνουν διαφορα βιβλια και διαβαζουν για τα ψυχολογικα τεστ .. και μου ειπαν πως αμα πας χωρις να εχεις προετημαστει ειναι καπως δισκολα τα πραγματα... εγω εμηνα ετσι μολις μου το ειπαν :shock:

Δεν ισχύει.Τα ψυχολογικά τεστ είναι καθαρά για να καταλάβουν αν στέκεις στα λογικά σου ή όχι.Επίσης προσπαθούν να καταλάβουν κάποια στοιχεία του χαρακτήρα σου για να δουν αν είσαι ικανός για το σώμα.Πέρσι απ'ότι μού είπε ο ξάδερφός μου που πέρασε τα ψυχολογικά,τούς ζητήσαν να ζωγραφίσουν έναν άντρα και μια γυναίκα,να γράψουν μια παράγραφο για τον εαυτό τους με προτερήματα-μειονεκτήματά τους,ερωτήσεις τύπου "αγαπάς την οικογένειά σου?,πιστεύεις στο Θεό?" κλπ.Δεν είναι δύσκολα τα ψυχοτεχνικά.Παλιότερα ήταν λίγο αλλά πλέον αν είσαι ένα φυσιολογικό άτομο τα περνάς.Α και κάτι ακόμη:Αυτά που θα δεις στα βιβλία των ψυχοτεχνικών είναι πολύ δυσκολότερα από τα πραγματικά και ελάχιστη σχέση έχουν μαζί τους ;)
Τελευταία επεξεργασία από epsilon και 11 Ιαν 2009 18:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Theoxaris » 11 Ιαν 2009 18:13

PolicemaniA ÷ έγραψε:παιδια καπου διαβασα πως μερικα παιδια παιρνουν διαφορα βιβλια και διαβαζουν για τα ψυχολογικα τεστ .. και μου ειπαν πως αμα πας χωρις να εχεις προετημαστει ειναι καπως δισκολα τα πραγματα... εγω εμηνα ετσι μολις μου το ειπαν :shock:

Bλακειες.
Theoxaris

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 11 Ιαν 2009 19:43

Δεν φανταζομαστε την εκπαιδευση στα ΤΔΑ ετσι φιλε κια εγω απο σχολη πανελληνιων ειμαι αλλα η αληθεια να λεγεται.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό epsilon » 14 Ιαν 2009 15:06

Θέλω να ρωτήσω:Αν τελειώσεις σχολή αστυφυλάκων μέχρι ποιο βαθμό μπορείς να φτάσεις?Μπορείς να φτάσεις μέχρι βαθμούς κατώτερων αξιωματικών(υπαστυνόμος β,α κλπ)?Ποιο πάνω?Ποιο κάτω?

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 14 Ιαν 2009 16:22

Μεχρι και αστυνομικος διευθυντης αρκει εσυ να θες να πας και στο ΤΕΜΑ στο οποιο πας αφου γινεις ανθυπας.Βεβαια αυτο προυποθετει οτι θα γινεις αρχιφ με εξετασεις.Και μετα εξετασεις για το ΤΕΜΑ οταν θα εισαι ανθυπας και θα εισαι 35χρονων.Αν δεν πας ΤΕΜΑ μεχρι υπαστυνομος Α αν περιμενεις με τα χρονια χωρις καθολου εξετασεις υπαστυνομος Β.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό john2 » 15 Ιαν 2009 11:53

ανακεφαλαιωση για οσους θελουν να μπουν σχολη αστυφυλακων :16:

για οσους ειναι με 10% οπως εγω
1.μεχρι στιγμης δεν χρειαστηκε να κανουμε τπτ απο το να περιμενουμε,πηρα τηλ στο λυκειο και μου ειπαν να περασω απο εκει να κανω μια αιτηση .
2.λογικα οταν παμε στα λυκεια θα μας δωσουν και τις εγκυκλοιους
3.απο οτι θυμαμαι καλα πρεπει να περασουμε απο την αστυνομια της περιοχης μας για κατι αλλα ποτε δεν ξερω.οποιος ξερει ας πει
:11: 4επισης να περασουμε να παρουμε μια καρτα με τηνοποια θα παμε σε ΔΗΜΟΣΙΟ :7: νοσοκομειο να εξεταστουμε.
5.καλο ειναι να ξεκειναμε οπου ναναι προπονηση για τις σχολες
6.αυτα :23:

εχω και μερικες σημαντικες αποριες

1.γιατι στο υπουργειο παιδιας δεν υπαρχουν βασεις για πολυτεκνους (ειδικη κατηγορια 70 ) και υπαρχουν μονο για τριτεκνους (ειδικη κατηγορια 84)??
μιλαω για το 10%

2.εαν καποιος γνωριζει αν πρεπει να κανουμε τωρα κατι ας το πει.(αν και δεν νομιζω οτι πρεπει,αυτα που πρεπει να κνουμε ξεκινανε με πρωτο να παμε στα λυκεια 1-20 φεβρ. και μετα να περασουμε απο αστυνομια να δηλωσουμε και να παρουμε καρτα σωστα?)

τελος καλη χρονια σε ολους και με υγεια
john2
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό epsilon » 16 Ιαν 2009 09:13

Μεχρι και αστυνομικος διευθυντης αρκει εσυ να θες να πας και στο ΤΕΜΑ στο οποιο πας αφου γινεις ανθυπας.Βεβαια αυτο προυποθετει οτι θα γινεις αρχιφ με εξετασεις.Και μετα εξετασεις για το ΤΕΜΑ οταν θα εισαι ανθυπας και θα εισαι 35χρονων.Αν δεν πας ΤΕΜΑ μεχρι υπαστυνομος Α αν περιμενεις με τα χρονια χωρις καθολου εξετασεις υπαστυνομος

Όπα γιατί σε έχασα :oops:
Άπ'ότι είδα στον οδηγό σπουδών θέλει 3 χρόνια για αρχιφύλακας με εξετάσεις και άλλα 5 για ανθυπαστυνόμος πάλι με εξετάσεις.Εγώ πχ τελειώνω τη σχολή και κάθομαι 3 χρόνια αθήνα.Μετά δίνω εξετάσεις και γίνομαι αρχιφύλακας και κάνω αίτηση μετάθεσης στη Θεσσαλονίκη.Επειδή θα πάω σε άλλο τμήμα θα αργήσει η προαγωγή μου?Πόσα χρόνια μετά την προαγωγή σε ανθυπαστυνόμο μπορώ να γίνω υπαστυνόμος β?

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 16 Ιαν 2009 10:12

Αν εισαι αστυφ πανελληνιων σε 10 χρονια μαζι με την σχολη γινεσαι υπαρχιφυλακας σε 15 αρχιφιλακας στα 25 ανθυπαστυνομος και στα 33 αν επιθυμεις με δικη σου αιτηση υπαστυνομος β.Αν δωσεις ομως στα 3 χρονια για αρχιφυλακας μετα απο 5χρονια γινεσαι ανθυπας χωρις εξετασεις αφου αυτες καταργηθηκαν.Μετα νομιζω υπαστυνομος β και μετα α.Οταν γινεις ανθυπαστυνομος και ενα δευτερολεπτο να εχεις στον βαθμο αυτο εφοσον εισαι 35 χρονων εχεις δικαιωμα να δωσεις εξετασεις για την σχολη επιμορφωσης μετεκπαιδευσης ανθυπαστυνομων(ΤΕΜΑ) η οποια κρατα 6μηνο η 9μηνο δεν θυμαμαι σιγουρα οποτε και γινεσαι υπαστυνομοςβ και μπορεις να φτασεις μεχρι διευθυντης.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό epsilon » 16 Ιαν 2009 11:52

Αν εισαι αστυφ πανελληνιων σε 10 χρονια μαζι με την σχολη γινεσαι υπαρχιφυλακας σε 15 αρχιφιλακας στα 25 ανθυπαστυνομος και στα 33 αν επιθυμεις με δικη σου αιτηση υπαστυνομος β.Αν δωσεις ομως στα 3 χρονια για αρχιφυλακας μετα απο 5χρονια γινεσαι ανθυπας χωρις εξετασεις αφου αυτες καταργηθηκαν.Μετα νομιζω υπαστυνομος β και μετα α.Οταν γινεις ανθυπαστυνομος και ενα δευτερολεπτο να εχεις στον βαθμο αυτο εφοσον εισαι 35 χρονων εχεις δικαιωμα να δωσεις εξετασεις για την σχολη επιμορφωσης μετεκπαιδευσης ανθυπαστυνομων(ΤΕΜΑ) η οποια κρατα 6μηνο η 9μηνο δεν θυμαμαι σιγουρα οποτε και γινεσαι υπαστυνομοςβ και μπορεις να φτασεις μεχρι διευθυντης.

Σαν πολλά χρόνια μου φαίνονται.Έστω ότι μπαίνω στη σχολή 20 χρονών.για να φτάσω υπαστυνόμος β χωρίς εξετάσεις θέλει να γίνω 20+33=53 ετών :7:
Λίγο πολλά δεν είναι?
Αν είναι έτσι τότε προτιμούμε τον άλλο δρόμο.Μπαίνω στη σχολή 20 χρονών.Στα 22 είμαι αστυφύλακας,στα 25 με εξετάσεις αρχιφύλακας,στα 28 ανθυπαστυνόμος.Το ερώτημά μου είναι πόσα χρόνια μετά την προαγωγή μου σε ανθυπαστυνόμο γίνομαι υπαστυνόμος β?

Και μια ακόμα ερώτηση.Σαν απόφοιτος αστυφυλάκων θα είμαι υποχρεωτικά στα ματ και γενικά φρουρά ή μπορώ μετά από μερικά χρόνια να μπω σε άλλες υπηρεσίες(πχ εγκληματολογικό,δίωξη ναρκωτικών κλπ)?

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό KostasTHES » 16 Ιαν 2009 12:00

Τι εννοεις γενικα φρουρα?Δεν ειναι υποχρεωτικο να πας στα ΜΑΤ.Μπορεις να πας σε οποιαδηποτε σχολη.Μπορει να σου φαινονται πολλα τα χρονια αλλα οι παλιοι αστυφ φταναν μεχρι αρχιφυλακες β.Το ποιον δρομο θα ακολουθησεις θα το δεις αφου μπεις στο σωμα.Αν θες να γινεις τοσο πολυ αξιωματικος γιατι δεν πας αξιωματικων.Γενικα αν θελεις να εισαι μαχιμος σαν αξιωματικος δεν θα εισαι.
KostasTHES
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό epsilon » 16 Ιαν 2009 12:27

Τι εννοεις γενικα φρουρα?Δεν ειναι υποχρεωτικο να πας στα ΜΑΤ.Μπορεις να πας σε οποιαδηποτε σχολη.Μπορει να σου φαινονται πολλα τα χρονια αλλα οι παλιοι αστυφ φταναν μεχρι αρχιφυλακες β.Το ποιον δρομο θα ακολουθησεις θα το δεις αφου μπεις στο σωμα.Αν θες να γινεις τοσο πολυ αξιωματικος γιατι δεν πας αξιωματικων..ενικα αν θελεις να εισαι μαχιμος σαν αξιωματικος δεν θα εισαι.

Εννοώ φρουρά σε υπουργεία ή κάτι τέτοιο.Απλά είχα ακούσει παλιά ότι απο αστυφυλάκων οι περισσότεροι είναι σε φρουρά και ματ.Δεν με ενδιαφέρει άμεσα να γίνω αξιωματικός αλλά μετά από μερικά χρόνια(άμα φτάσω τα 40) σίγουρα θα προτιμώ να μπω σε ένα γραφείο,λίγο πιο σίγουρα δλδ.Θέλω να είμαι μάχιμος αλλά όχι και για πάντα.Απλά θέλω γύρω στα 35 να γίνω υπαστυνόμος.Εγώ θέλω να μπω σε άλλα τμήματα όπως ανέφερα και πριν(δίωξη ναρκωτικών,εγκληματολογικό,δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και άλλα)

ΕΛ.ΑΣ.
Άβαταρ μέλους
epsilon
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Gandalf » 16 Ιαν 2009 13:07

δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος

Σε αυτό χωρίς γνώσεις... μόνο με "βύσμα" και μόνο σε γραφείο... οχι στο λειτουργικό/επιχειρησιακό τους κομμάτι. Εκεί απο όσο τους ξέρω, τα πράγματα θέλουν πολύ καλή γνώση του αντικειμένου. Για τα υπόλοιπα ίσως να μπορούν να σε διαφωτίσουν οι υπόλοιποι.

Gandalf
Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του προσωπικού συμφέροντος , χωρίς καμία δική μας ευθύνη.
Άβαταρ μέλους
Gandalf
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό Ibarumah » 17 Ιαν 2009 00:50

ρε παιδια το κεφαλαιο "γ" γιατι το βγαζει σαν τελια;;
Ibarumah
Διαχειριστής

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκπαίδευση - εξοπλισμός - Ακαδημία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης