Περί σχολής αστυφυλάκων.

Θέματα σχετικά με εκπαίδευση των σωμάτων αλλά και πολιτών σε τακτικές μάχης - όπλα και σχετικά ακαδημαϊκά ζητήματα.

Συντονιστές: JohnSon, KostasTHES

Re: Περί σχολής αστυφυλάκων.

Δημοσίευσηαπό Gandalf » 01 Ιούλ 2010 08:35

το επόμενο μήνυμα με κεφαλαία θα πάρει την άγουσα για τον κάδο. Και λίγο πιο ήρεμα μην αρχίσουν και πέφτουν καμπάνες εδώ. Δεν υπάρχει λόγος για αντιπαράθεση.

Όσον αφορά την σχέση ύψους βάρους , λογικά το ΒΜΙ σου εδώ είναι πάνω απο 27 , οπότε το κόβω δύσκολο να περνάς. Όσον αφορά το τι θα γράψεις σχετικά με την προσωπικότητα σου, θεωρώ οτι είναι ενα θέμα προσωπικό και δεν θα βρείς εύκολα βοήθεια πάνω σε αυτό.

Gandalf
Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του προσωπικού συμφέροντος , χωρίς καμία δική μας ευθύνη.
Άβαταρ μέλους
Gandalf
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό metallurgy » 01 Ιούλ 2010 10:56

Καλησπερα παλικαριες εγω δεν περασα αλλα δεν πειραζει..απο 16 ατομα περασανε οι 8 μονο κοψανε τον αλλον για 0.3
εμενα βγηκε 28 O ΔΜΣ και λεω νταξει λεω ας μπουν οσοι το αξιζουν και περασανε τον τυπο π ελεγε παω στην ελ.ας για να γ..ω και να δειρω..
Μετα πηγα για την υπογραφη και επειδη μ κανει οτι ειμαι παχυσαρκος και οτι πρεπει να χασω και αλλα κιλα και οτι τους κοροιδευω με το να ερθω ετσι Τον αρχισα στις καταρες και στα μπινελικια κοντεψαμε να τον δειρουμε τον ηλιθιο..Τι να πεις απο μενα παντως 10 χρονακια τα χει αιμ..
Καλη συνεχεια παιδια σε ολους και να ξερετε οτι με το δμς του κοεμτζογλου του τουρκου π φεραν για υπ.προστασιας θα πεσει πολυ σκισιμο γιατι αλλιως πως θα κοψουν..??Αντε καλη συνεχεια
metallurgy
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό PoliceMania » 01 Ιούλ 2010 14:28

Gandalf έγραψε:Όσον αφορά την σχέση ύψους βάρους , λογικά το ΒΜΙ σου εδώ είναι πάνω απο 27 , οπότε το κόβω δύσκολο να περνάς. Όσον αφορά το τι θα γράψεις σχετικά με την προσωπικότητα σου, θεωρώ οτι είναι ενα θέμα προσωπικό και δεν θα βρείς εύκολα βοήθεια πάνω σε αυτό.

Gandalf

Γιατι το λες αυτο??Αυτο δεν ειναι σε αναλογια υψος / βαρος??
Άβαταρ μέλους
PoliceMania
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ibiza » 01 Ιούλ 2010 14:39

PoliceMania έγραψε:
Gandalf έγραψε:Όσον αφορά την σχέση ύψους βάρους , λογικά το ΒΜΙ σου εδώ είναι πάνω απο 27 , οπότε το κόβω δύσκολο να περνάς. Όσον αφορά το τι θα γράψεις σχετικά με την προσωπικότητα σου, θεωρώ οτι είναι ενα θέμα προσωπικό και δεν θα βρείς εύκολα βοήθεια πάνω σε αυτό.

Gandalf

Γιατι το λες αυτο??Αυτο δεν ειναι σε αναλογια υψος / βαρος??

ειναι υψος /βαρος*βαρος
ibiza
Μέλος

Δημοσίευσηαπό chrisgreece » 01 Ιούλ 2010 15:00

Στα ψυχοτεχνικα περασαν ενα γνωστο μου που ο μονος λόγος που θελει να μπει ελ.ας ειναι επειδη θα εχει όπλο..δεν το ειπε εκει αλλα για να θελει κατι τετιο καποιος ,λογικα εχει ψυχολογικα..ο πατερας του εχει καλη θεση στο δημο Αθηναιων.τα συμπερασματα δικα σας.
Απο πλευρας πειθ. δικαιου ειναι ανεπιτρεπτη η συμπεριφορα του αστυνομικου,η οποια καταδεικνυει περιορισμενη παιδεια ή ανευθυνοτητα του.
Άβαταρ μέλους
chrisgreece
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό GhostRideR » 01 Ιούλ 2010 17:08

Δεν πειραζει παιδια , δεν πειραζει! Σας καταλαβαινω απολυτα μερικους!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GhostRideR
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Gandalf » 01 Ιούλ 2010 17:09

http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm

μετρητής BMI .. πατήστε στο tab metric για να δώσει εκατοστά και κιλά αντί για ίντσες και λίμπρες. Παρόλα αυτά να αναφέρω εκ νέου οτι η μέτρηση αυτή είναι πρόχειρη και η αληθινή λιπομέτρηση θέλει αρκετά εργομετρικά ακόμα.

διαβάστε το παρακάτω για να καταλάβετε γιατί το ΒΜΙ είναι απλά ενδεικτικό. Σκεφτείτε απλά πως ενα δρομέας υψηλής ταχύτητας (100m) μπορεί στο ΒΜΙ να δείξει εώς και 30 αλλά στην πραγματικότητα να έχει απο 4-6% λίπος σώματος ΜΟΝΟ! Το υπόλοιπο είναι μυϊκός όγκος.

http://en.wikipedia.org/wiki/Body_mass_index

Gandalf
Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του προσωπικού συμφέροντος , χωρίς καμία δική μας ευθύνη.
Άβαταρ μέλους
Gandalf
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό vaggelas » 01 Ιούλ 2010 17:52

εχω υψος 190 και κιλα γυρω στα 88-90 περναω απο την εξεταση μαζας?
Άβαταρ μέλους
vaggelas
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό αστυνομος » 01 Ιούλ 2010 17:59

πολυ κοψιμο πεφτει αυτην την χρονια βλεπω...
αστυνομος
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό GhostRideR » 01 Ιούλ 2010 18:03

vaggelas έγραψε:εχω υψος 190 και κιλα γυρω στα 88-90 περναω απο την εξεταση μαζας?

Με 190 και 90 κιλα ο δεικτης μαζας ειναι 24,93
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GhostRideR
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό GhostRideR » 01 Ιούλ 2010 18:03

Για να υπολογισετε τον δεικτη μαζας εδω :

http://health.in.gr/tools/bmi.asp
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GhostRideR
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό PoliceMania » 01 Ιούλ 2010 18:10

GhostRideR έγραψε:Για να υπολογισετε τον δεικτη μαζας εδω :

http://health.in.gr/tools/bmi.asp

18,5 - 25
Iδανικό βάρος

Εγω εδω ειμαι αρα περναω ε???Πω ρε γαμωτο θελω τοσο να μπω ελαςςςςςςςςςςςςςςςςς
Άβαταρ μέλους
PoliceMania
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό eleftherioul531494 » 01 Ιούλ 2010 18:20

καλησπερα παιδια!!! πηγα και εγω χτες για ψυχοτεχνικα και σημερα υγειονομικα και αυριο δινω αθληματα... καθε φορα που βλεπω τοσο κοσμο απογοητευομαι γιατι ξερω οτι οι μισοι απο εμας μπορει να μην περασουμε.... ξερω πολλα παιδια που δινουν γιατι το πιστευουν και δεν ειναι για οικονομικη εξασφαλιση ομως πολλα απο αυτα κοβοντε... επισης ξερω πως πολλα παιδια απο εδω μεσα το θελουν πραγματικα και καθε μερα βλεπω σχολια τα οποια λενε οτι κοπηκαν... εγω πιστευω οτι πρεπει να αλλαξουν τον τροπο επιλογης των αστυνομικων κυριως στα ψυχοτεχνικα διοτι εχει καταντησει λιγο βαρετο συνεχεια τα ιδια και οχι μονο κοβοντε αυτοι που το αξιζουν να περασουν αλλα περνανε και ορισμενοι οι οποιοι δεν ξερουν καν τις δυσκολιες που θα συναντησουν... τεσπα εγω ευχομαι καλη επιτυχια σε αυτους που συνεχιζουν να δινουν και στα παιδια που το αξιζαν αλλα δεν περασαν αξιζει να το προσπαθησουν ξανα εφοσον κοπηκαν απο βαρος η κατι τετοιο. :)
Τα αδύνατα τα κάνω αμέσως... δώστε μου λίγο χρόνο για τα θαύματα!
eleftherioul531494
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό GhostRideR » 01 Ιούλ 2010 18:24

Στα ψυχοτεχνικα τι ακριβως ρωτανε; Οπως παλια ή βαλανε και κανουριες ερωτησεις. Αν γινεται ας δωσει απαντηση καποιος φιλος.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GhostRideR
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό eleftherioul531494 » 01 Ιούλ 2010 19:03

GhostRideR έγραψε:Στα ψυχοτεχνικα τι ακριβως ρωτανε; Οπως παλια ή βαλανε και κανουριες ερωτησεις. Αν γινεται ας δωσει απαντηση καποιος φιλος.

σε βαζουν σε μια αιθουσα στην αρχη και σου λενε να ζωγραφισεις εναν ανδρα και μια γυναικα.... (κανενα κεφαλι μην ξεχασεις) :P μετα σου λενε να γραψεις θετικα και αρνητικα για τον εαυτο σου και μετα τι πιστευουν οι αλλοι για εσενα σε δυο παραγραφους αντιστοιχα... μετα απο τα γραπτα σε βαζουν σε ενα δοματιο με αλλους 15 και ρωτανε τον καθενα γιατι θελει να περασει στην αστυνομια και κανουν και ερωτησεις πανω σε αυτα που τους λες... μετα σπιτι
Τα αδύνατα τα κάνω αμέσως... δώστε μου λίγο χρόνο για τα θαύματα!
eleftherioul531494
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό panoulis0707 » 01 Ιούλ 2010 19:03

λοιπον παιδες σημερα κ εγω περασα με επιτυχια τα υγειονομικα...θα ηθελα να μιλησω λιγο για την αξιοκρατια...δυστυχως ζουμε στο κρσατοσ τοης μιζας κ του βισματος...αυτο το καταλαβα κ σημερα...σε αντιθεση με τον φιλο ibiza σημερα ειδα ατομο με 28.5 δεικτη μαζας κ τον περασανε....επισης περασανε κ ατομο κοντα στο 29 δεικτη μαζας!!!δεν ξερω τι αλλο να πω!!!!
panoulis0707
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ibiza » 01 Ιούλ 2010 21:42

panoulis0707 έγραψε:λοιπον παιδες σημερα κ εγω περασα με επιτυχια τα υγειονομικα...θα ηθελα να μιλησω λιγο για την αξιοκρατια...δυστυχως ζουμε στο κρσατοσ τοης μιζας κ του βισματος...αυτο το καταλαβα κ σημερα...σε αντιθεση με τον φιλο ibiza σημερα ειδα ατομο με 28.5 δεικτη μαζας κ τον περασανε....επισης περασανε κ ατομο κοντα στο 29 δεικτη μαζας!!!δεν ξερω τι αλλο να πω!!!!

λοιπον μαγκες εχω νεα!!!!πηγα σημερα απο εκει(υγειονομικα)και εκανα ενσταση!!θα βαλω δικηγορο και θα καταφυγουμε στο διοικητικο εφετειο...αν βγαλω τα μορια τον αυγουστο και δω οτι εμπαινα στη σχολη παω απο εκει και περνω αντιγραφο της απορριψης μου και γινεται αυτο που εγραψα πιο πανω!!βεβαια οτι ειναι να γινει θα γινει για του χρονου!!δηλαδη φετος για να με ξανακαλεσουν και να με περασουν δεν γινεται!με διαβεβαιωσαν....!ομως του χρονου αν βγαλω τα μορια φετος που χρειαζεται για την σχολη,του χρονου αφου θα εχει εκδικαστει η υποθεση και αφου περασω παλι ολες τις εξετασεις θα μπω στη σχολη με τη βαση τα μορια μου τα φετινα και τη βαση τη φετινη..δηλαδη θα εχω εξασφαλισει τη θεση μου σχεδον...μαγκες σας υποσχομαι οτι δεν θα το αφησω ετσι..ενα πραγμα ειναι που με ενοχλει στη ζωη Η ΑΔΙΚΙΑ...και θα αγωνιστω οχι μονο για μενα αλλα και για τα αλλα παιδια που ειναι στη θεση μου,και ειναι παρα πολλα πιστεψε με γιατι ειδα την κατασταση των ονοματων...οτι νεοτερο εχω και για την πορεια της καταστασης θα την μοιραζομαι μαζι σας...ολα θα κριθουν απο τα φετινα μορια μου και τη βαση της σχολης...
Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...... :46:
ibiza
Μέλος

Δημοσίευσηαπό metallurgy » 01 Ιούλ 2010 21:46

Σε ευχαριστουμε φιλε μου μπραβο τουλαχιστον ας παλεψει καποιος για την αδικια..εγω ημουν 2 κιλα παραπανω δηλαδη επρεπε να μην κανουμε γυμναστηριο να μην εχουμε μυικη μαζα?και το πως κοντενουμε!!!ποποπο
metallurgy
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ibiza » 01 Ιούλ 2010 21:55

metallurgy έγραψε:Σε ευχαριστουμε φιλε μου μπραβο τουλαχιστον ας παλεψει καποιος για την αδικια..εγω ημουν 2 κιλα παραπανω δηλαδη επρεπε να μην κανουμε γυμναστηριο να μην εχουμε μυικη μαζα?και το πως κοντενουμε!!!ποποπο

ελα ντε!!και επειδη ειναι η πρωτη φορα που βαλανε το ΔΜΣ δεν λαβανε καποιες παραμετρους..αν καποιος κανει μια απλη περιηγηση στις σελιδες του ιντερνετ θα δει οτι λενε για το ΔΜΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΤΕΣ Η ΑΠΛΑ ΓΥΜΝΑΖΟΝΤΑΙ Ο ΔΜΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ.δηλαδη ανεφερει οτι η μυικη μαζα ειναι μεγαλυτερη απο το λιπος και ειναι λογικο να εχει μεγαλυτερο δμσ χωρις να ειναι υπερβαρος!μαλιστα σε ενα site ειχε ενα σκιτσο με ενα γυμνασμενο και ενα παχυσαρκο και τους ειχε σε μια ζυγαρια και ισορροπουσε εχοντας τι ιδιο δμσ!ειναι οπως το ειπε και πιο πανω ο φιλος κανταλφ!απλα τα πραγματα..δεν τα σκεφτηκαν αυτα δυστηχως...οι γνωστες προχειροτητες..η λυση ας εκαναν λιπομετρηση..με μια ζυγαρια.εδω ειχαν ζυγαρια που εβγαζε αμεσως το δμσ δεν μπορουν παρουν μια που να δειχνει λιπος??????????????????
ibiza
Μέλος

Δημοσίευσηαπό metallurgy » 01 Ιούλ 2010 22:11

Απαραδεκτο οντως ας εβαζαν λυπομετρηση το δμς ειναι αλλη λαλακια ανακριβεια...Παντως καλη τυχη φιλε μ για την συνεχεια εμενα μ λεεν να ξαναδωσω αλλα μπα δεν παιζει αυτο..βεβαια ποτε μη λες ποτε..
metallurgy
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ibiza » 01 Ιούλ 2010 22:16

metallurgy έγραψε:Απαραδεκτο οντως ας εβαζαν λυπομετρηση το δμς ειναι αλλη λαλακια ανακριβεια...Παντως καλη τυχη φιλε μ για την συνεχεια εμενα μ λεεν να ξαναδωσω αλλα μπα δεν παιζει αυτο..βεβαια ποτε μη λες ποτε..

να σαι καλα φιλαρακι και οτι καλυτερο σου ευχομαι σε ο,τι και αν κανεις!και γω τις αποφασισεις μου τις πηρα!οτι κανω και θα κανω ειναι για την αδικια και μονο!το κεφαλαιο αστυνομια εκλεισε για μενα!εχω και το τει που το παρατησα 1χρονο και με περιμενει!!!
ibiza
Μέλος

Δημοσίευσηαπό namata » 01 Ιούλ 2010 22:25

παιδια εχω ακουσει οτι γινεται χαμος με το δμς και κοβουν παρααα πολυ......οποτε τις βασεις να μην τις περιμενουμε και πολυ ψηλα!
namata
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό metallurgy » 01 Ιούλ 2010 22:38

ibiza έγραψε:
metallurgy έγραψε:Απαραδεκτο οντως ας εβαζαν λυπομετρηση το δμς ειναι αλλη λαλακια ανακριβεια...Παντως καλη τυχη φιλε μ για την συνεχεια εμενα μ λεεν να ξαναδωσω αλλα μπα δεν παιζει αυτο..βεβαια ποτε μη λες ποτε..

να σαι καλα φιλαρακι και οτι καλυτερο σου ευχομαι σε ο,τι και αν κανεις!και γω τις αποφασισεις μου τις πηρα!οτι κανω και θα κανω ειναι για την αδικια και μονο!το κεφαλαιο αστυνομια εκλεισε για μενα!εχω και το τει που το παρατησα 1χρονο και με περιμενει!!!

Σε ευχαριστω πολυ αδερφε και γω σπουδαζω στην α.σ.παι.τ.ε(πρωην σελετε) εκπ.ηλεκτρλογιας ειμαι 4 εξαμηνο εχω παρατησει ηδη 7 μαθηματα αυτο το εξαμηνο για την ελ.ας να το κυνηγησω π την αγαπαω αλλα μ στερησαν το ονειρο..οποτε να πανε να ψο..ουν.Οσο για τον γιατρο ελπιζω να θυμαται την τελευταια μ λεξη και να μν κοψει αλλα παιδια γιατι το μηχανημα γυριζει..
metallurgy
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ibiza » 01 Ιούλ 2010 22:44

metallurgy έγραψε:
ibiza έγραψε:

Σε ευχαριστω πολυ αδερφε και γω σπουδαζω στην α.σ.παι.τ.ε(πρωην σελετε) εκπ.ηλεκτρλογιας ειμαι 4 εξαμηνο εχω παρατησει ηδη 7 μαθηματα αυτο το εξαμηνο για την ελ.ας να το κυνηγησω π την αγαπαω αλλα μ στερησαν το ονειρο..οποτε να πανε να ψο..ουν.Οσο για τον γιατρο ελπιζω να θυμαται την τελευταια μ λεξη και να μν κοψει αλλα παιδια γιατι το μηχανημα γυριζει..

και γω μηχανολογια στο τει πειραια,7ο εξαμηνο και τα παρατησα και εδωσα μετα απο 5χρονια για να πραγματοποιησω και γω το ονειρο μου αλλα δεν με ΑΦΗΣΑΝ....τεσπα ας μην κουραζω με αυτα το φορουμ!καλη συνεχεια στους υπολοιπους και μη μασατε....
ibiza
Μέλος

Δημοσίευσηαπό GhostRideR » 01 Ιούλ 2010 22:53

eleftherioul531494 έγραψε:
GhostRideR έγραψε:Στα ψυχοτεχνικα τι ακριβως ρωτανε; Οπως παλια ή βαλανε και κανουριες ερωτησεις. Αν γινεται ας δωσει απαντηση καποιος φιλος.

σε βαζουν σε μια αιθουσα στην αρχη και σου λενε να ζωγραφισεις εναν ανδρα και μια γυναικα.... (κανενα κεφαλι μην ξεχασεις) :P μετα σου λενε να γραψεις θετικα και αρνητικα για τον εαυτο σου και μετα τι πιστευουν οι αλλοι για εσενα σε δυο παραγραφους αντιστοιχα... μετα απο τα γραπτα σε βαζουν σε ενα δοματιο με αλλους 15 και ρωτανε τον καθενα γιατι θελει να περασει στην αστυνομια και κανουν και ερωτησεις πανω σε αυτα που τους λες... μετα σπιτι

Το αν περασες η οχι στο λενε την ιδια μερα;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GhostRideR
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ibiza » 01 Ιούλ 2010 23:05

GhostRideR έγραψε:
eleftherioul531494 έγραψε:

Το αν περασες η οχι στο λενε την ιδια μερα;[
ναι την ιδια μερα
ibiza
Μέλος

Δημοσίευσηαπό panoulis0707 » 02 Ιούλ 2010 09:39

περασα κ τα αθληματα...οα καλα...σημερα απο οτι καταλαβα περασανε ολοι τα αθληματα....αλλα ηταν τελειως ελαστικοι οι αστυνομικοι...φανταστειτε οτι περασανε ατομα το 1000αρι με 5 λεπτα..
panoulis0707
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό metallurgy » 02 Ιούλ 2010 09:49

Μα ειμαι σιγουρος οτι περασαν ολοι αφου ξερω οτι ειναι ελαστικοι!!!Επρεπε να μασταν ηδη αστυνομικοι και αν διναμε καποιες εξετασεις για εκαμ ετσι και να μας ελεγαν κοβεσαι..Θα του κανα το. πα.ο ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
metallurgy
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ibiza » 02 Ιούλ 2010 10:22

e36is έγραψε:Τη μεγαλύτερη χαζομάρα της ζωής μου έκανα όταν με έβαλαν να υπογράψω οτι είμαι μη ικανός και υπέγραψα... Εγώ παράτησα το πανεπιστήμιο για να κάνω το όνειρο μου μετά απο πολλά χρόνια πραγματικότητα. Έχω δώσει πάρα πολλά λεφτά σε εκπαιδευτικούς για να με προετοιμάσουν για τις πανελλήνιες για να έρθω προχτές και να μου πουν "καλά γιατί έρχεστε και μας ταλαιπωρείτε αφου το ξέρετε οτι δεν περνάτε" και όλα αυτα για 1.5 κιλό. Δηλαδή αν δεν είχα πιει τόσο νερό απο τις 6:30 μέχρι τις 3:30 το μεσημέρι που καθόμασταν κάτω από τον ήλιο και συγγνώμη για την έκφραση είχα ενεργηθεί θα ήμουν ικανός? Και αυτά τα φαστιστικά βγάλε το χέρι από την τσέπη μην κάθεσαι σταυροπόδι και εφόσον με μετρήσανε και δεν πέρασα και με υποχρεώσανε να συνεχίσω την εξέταση ξεφτυλίζοντας με μένοντας γυμνός και να με βάλουν να τους δείχνω τα γενητικά μου όργανα και στο τέλος να με βάλουν να υπογράψω ότι στην ουσία είμαι ανίκανος συγγνώμη αλλά για μένα είναι απαράδεκτα και επίδειξη εξουσίας. Στην αρχή το πήρα πολύ βαριά και το μόνο που ήθελα είναι να μην ξανακούσω τη λέξη αστυνομία αλλά δεν θα τους κάνω τη χάρη. Την τρίτη θα πάω να κόψω την αναβολή μου, θα μπω ειδικές δυνάμεις και εν συνεχεία τα χαρτιά μου όταν τελιώσω για ειδικός φρουρός. Αυτό προτείνω σε όλους.

α ρε φιλαρακι σε καταλαβαινω απολυτα!ετσι εγινε και με εμενα!0σο σε αυτο οτι υπεγραψες δεν σημαινει οτι εσυ παραδεχεσαι οτι εισαι μη ικανος αλλα οτι απλως ενημερωθηκες οτι σε εκοψαν!αν δεις και τα προηγουμενα μηνυματα μου εγω δεν θα το αφησω ετσι....θα το κυνηγησω το θεμα παρα πολυ.....
ibiza
Μέλος

Δημοσίευσηαπό Gandalf » 02 Ιούλ 2010 11:55

Σήμερα λοιπόν είχα νέα απο ενα γνωστό μου πρόσωπο που έδινε μαζί με όλα τα παιδιά εδώ. Πάει να τον εξετάσουν προχθές και τον βγάζουν σε ΒΜΙ 28,5... οι τύποι του λένε εκεί οτι είναι υπέρβαρος σε όρια παχυσαρκίας σύμφωνα με ενδείξεις της ζυγαριάς.

Οπότε το τυπάκι σηκώνει φανελάκι , και τους δείχνει τους κοιλιακούς του που άπο την γράμμωση θύμιζαν "ταψί μπακλαβά". Αν τους λέει αυτό είναι λίπος και είμαι παχύσαρκος όπως λέτε , μάλλον εσάς έπρεπε να σας κόψουν στον οφθαλμίατρο... Φυσικά το παληκαράκι το πέρασαν με συνοπτικές διαδικασίες καθώς το γέλιο που έπεσε εκεί έξω ήταν απίστευτο απο την παπαρ.... που του πέταξαν.

Gandalf
Άβαταρ μέλους
Gandalf
Διαχειριστής

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκπαίδευση - εξοπλισμός - Ακαδημία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Bing [Bot] και 1 επισκέπτης