Ερωτήσεις για Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Θέματα σχετικά με εκπαίδευση των σωμάτων αλλά και πολιτών σε τακτικές μάχης - όπλα και σχετικά ακαδημαϊκά ζητήματα.

Συντονιστές: JohnSon, KostasTHES

Re: ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ!!!

Δημοσίευσηαπό SPYROS » 12 Σεπ 2010 17:23

Για να δωσεις εξετασεις ως αστυνομικος πρεπει προηγουμενως να εχεις ονομασθει αστ/κας. Ετσι αν δωσεις ως δευτεροετης θα διαγωνιστεις ως πολιτης - γενικη σειρα, γιατι ακομα δεν θα εχεις ονομασθει. Απο το 2002 κ μετα απο προσπαθεια της ΠΟΑΣΥ αν περασεις ενω εισαι δευτεροετης, παντα με την γενικη σειρα ,μπαινεις στο δευτερο ετος της ΣΑΕΑ αφου σου δινουν το δικαιωμα να δωσεις πτυχιακες κ να ονομασθεις αστ/κας .
ΟΥΚ ΕΩΜΕΝ ΑΡΧΕΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΝ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΝΟΜΟΝ
SPYROS
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό el_paso » 19 Σεπ 2010 22:35

ρωτα οτι θες Knight me pm η mail ;)

οχι απο υγειονομικα δεν σε διωχνουν εκτος αν μιλαμε και αναπηρια
el_paso
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 24 Σεπ 2010 13:33

Μπηκαμε ξανα στη σχολη και ψυχοπλακωθηκα... :(
Διακοπες ηταν η πρακτικη...
Ἐπίστασθαι καὶ δύνασθαι ἄρχειν καὶ ἄρχεσθαι.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Camouflage » 03 Νοέμ 2010 15:58

παιδια μπορει καποιος να μου πει πως θα ειναι η ζωη στη σχολη ; απο θεματα μαθηματων διαβασματος και διακοπων ευχαριστω
Camouflage
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 03 Νοέμ 2010 17:05

Camouflage έγραψε:παιδια μπορει καποιος να μου πει πως θα ειναι η ζωη στη σχολη ; απο θεματα μαθηματων διαβασματος και διακοπων ευχαριστω

4 χρονια μεσα, με εξοδους καθε Τεταρτη μεσημερι μεχρι το βραδυ και Παρασκευη μεσημερι μεχρι Κυριακη βραδυ.
Μαθηματα, νομικα κυριως αλλα και καποια καθαρα αστυνομικου ενδιαφεροντος.
Απο τελη Ιουνιου μεχρι τελη Σεπτεμβριου η Σχολη κλεινει και κανουμε πρακτικη σε αστυνομικα τμηματα της Αθηνας.
Παιρνουμε αδειες 15 μερες Χριστουγεννα, 10 το Πασχα και 20 το καλοκαιρι.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Camouflage » 03 Νοέμ 2010 17:10

ΔΟΚΙΜΟΣ έγραψε:
Camouflage έγραψε:παιδια μπορει καποιος να μου πει πως θα ειναι η ζωη στη σχολη ; απο θεματα μαθηματων διαβασματος και διακοπων ευχαριστω

4 χρονια μεσα, με εξοδους καθε Τεταρτη μεσημερι μεχρι το βραδυ και Παρασκευη μεσημερι μεχρι Κυριακη βραδυ.
Απο τελη Ιουνιου μεχρι τελη Σεπτεμβριου η Σχολη κλεινει και κανουμε πρακτικη σε αστυνομικα τμηματα της Αθηνας.

ευχαριστω ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος αλλα μπορεις να μου πεις και το προγραμμα και τις ωρες τις σχολης ; δηλαδη ξυπνημα τοτε διαβασμα τοτε ελευθερος χρονος μες στην σχολη υπαρχει ; αν ναι ποτε; το διαβασμα ειναι για την επομενη μερα οπως στο σχολειο; η διαβαζεις οπως οι φοιτητες; και επισης εσυ εισαι στη σχολη ;
ευχαριστω πολυ
Camouflage
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 04 Νοέμ 2010 20:46

Camouflage έγραψε:
ΔΟΚΙΜΟΣ έγραψε:

ευχαριστω ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος αλλα μπορεις να μου πεις και το προγραμμα και τις ωρες τις σχολης ; δηλαδη ξυπνημα τοτε διαβασμα τοτε ελευθερος χρονος μες στην σχολη υπαρχει ; αν ναι ποτε; το διαβασμα ειναι για την επομενη μερα οπως στο σχολειο; η διαβαζεις οπως οι φοιτητες; και επισης εσυ εισαι στη σχολη ;
ευχαριστω πολυ

Απο φετος σηκωνομαστε 6μισι το πρωι και οχι 6 οπως τα προηγουμενα χρονια.
Μετα εχουμε:
6:50 προσκλητηριο
7:00 γυμναστικη
7:45 ετοιμασια για επιθεωρηση θαλαμων
8:10 επιθεωρηση
8:30 πρωινο
9:00 προσκλητηριο
9:10 μαθηματα
14:15 προσκλητηριο
14:30 φαγητο
15:00 μεσημεριανη αναπαυση
16:30 εγερτηριο
16:45 προσκλητηριο
16:50 μελετη στα διδακτηρια
17:30 προσκλητηριο
17:40 γυμναστικη
18:45 μπανιο στους θαλαμους και διαβασμα.
20:10 προσκλητηριο
20:20 φαγητο
20:45 ελευθερος χρονος
22:30 βραδυνο προσκλητηριο

Αυτα.. ουφ.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό Bosco » 18 Νοέμ 2010 14:21

Δεν ενοχλέις κανέναν φιλαράκι. Καταρχήν να ξέρεις ότι εγώ θα σου μιλήσω για την αστυφυλάκων.

Λοιπόν η βασική εκπαίδευση [προπαίδευση] δεν είναι δύσκολη και δεν τίθεται θέμα να μην αντέξει κανένας. Δύο είναι τα ''ζόρια''. Πρώτον το γεγονός ότι πρέπει να αφήσεις τον πολιτικό σου βίο και να προσαρμοστείς σε κάτι άλλο. Και δεύτερον ότι για περίπου 1 μήνα θα είσαι κλεισμένος μέσα χωρίς εξόδους. Αυτά.

Η εκπαίδευση που ακολουθεί επίσης δεν είναι δύσκολη και δεν τίθεται πάλι θέμα να μην αντέξει κανείς. Το μόνο ''ζόρι'' θα έλεγα ότι είναι οι πολλές ώρες και ο μεγάλος όγκος των μαθημάτων.

Επίσης δεν ξερω αν σε ενοχλέι και η συμβίωση με άλλους για μεγάλο χρονικό διάστημα. Υπάρχει ο χαβαλές, υπάρχουν οι πλάκες, η ομαδικότητα, οι φιλίες κλπ... Αλλά είναι κάποιες στιγμές ρε αδερφέ που θες να ηρεμήσεις και λίγο. Όλα αυτά πρέπει να τα σκεφτείς και να δεις αν μπορείς να ανταπεξέλθεις.

Λοιπόν δε μπορώ να σου δώσω κάποια καλύτερη απάντηση γιατί δε μπορώ να ξέρω τι ακριβώς εννοείς όταν λες ''μήπως δεν αντέξω και παραιτηθώ'' ή ''δύσκολη εκπαίδευση''. Αλήθεια σε ενδιαφέρει καθόλου η αστυνομία σαν αντικείμενο?
Bosco
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 19 Νοέμ 2010 16:39

Stefanosd1 έγραψε:Παιδια συγνωμη που ενοχλω αλλα θα ηθελα να παραθεσω καποια ερωτηματα που εχω σχετικα με την αστυνομικη ακαδημια.Φετος μπηκα στην σχολη ναυτικων δοκιμων αλλα δεν μου αρεσε καθολου το κλιμα και παρετηθηκα μιας και δεν ηθελα να συνεχισω σε κατι που δεν μου αρεσει.Ετσι σκευτομαι για αστυνομια που ειναι αρκετα ωραια σχολη αλλα φοβαμαι μηπως δεν αντεξω και εκει και παραιτηθω...Με τα μορια που εχω περνω και αξιωματικων και αστυφυλακων...Ξερω οτι η προπαιδευση ειναι πολυ δυσκολη αλλα μετα την προπαιδευση θα συνεχισει να ειναι και παλι πολυ δυσκολη?Πως εχει η κατασταση μεσα στην αξιωματικων και την αστυφυλακων και τι με συμβουλευετε εσεις?Σας ευχαριστω εκ των προταιρων!

Διαβασες το θεμα πριν?
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Εισαγωγη στο σώμα μετα τις Πανελλήνιες

Δημοσίευσηαπό justiful » 21 Νοέμ 2010 18:06

Καλησπέρα σας και απο ενα νέο μέλος ,να σας συστηθω είμαι φοιτητης οικονομικων και με βασανιζε ένα ερωτημα εδω και 2 χρόνια τώρα να μπω η όχι στην Αστυνομια καθως είχα υψηλο βαθμο πρόσβασης απο τις Πανελληνιες περνουσα και Αξιωματικος!Τελικά φέτος είμαι πεπεισμένος να υποβάλλω την αίτηση για το 10% αλλα το ερωτημα είναι αν φετος ο βαθμος μ ειναι αρκετος για να με περασει διοτι οπως ξέρετε υπαρχουν συνεχεις αυξομειωσεις στις βασεις του 10%!Και το ερωτημα μ ειναι αν τελικα δεν καταταγω στην Αξιωματικων και μπω στην Αστυφυλακων μπορω μετα να γίνω Αξιωματικος με εσωτερικες εξετασεις(και χωρις Πανελληνιες)?Περιμενω την απαντηση σας στον προβληματισμο μου! Σας ευχαριστω για τον χρονο σας!
justiful
Νέο Μέλος

Re: Εισαγωγη στο σώμα μετα τις Πανελλήνιες

Δημοσίευσηαπό JohnSon » 22 Νοέμ 2010 12:53

Μπορεις εφοσον εισαι κατοχος πτυχιου ΑΕΙ/ΤΕΙ η εαν γινεις αρχ/κας μετα απο 5 ετη ανθυπαστυνομος εως οτου φτασεις να μπορεις να δηλωσεις για ΤΕΜΑ ωστε να βγεις αξιωματικος.
Άβαταρ μέλους
JohnSon
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό xrhstoss » 22 Νοέμ 2010 16:12

Φιλε υπολογισε ομως και το γεγονος οτι το συστημα του 10% εχει αλλαξει και πλεον μπορεις να συμμετεχεις με αυτο στις πανελληνιες μονο μεχρι 2 χρονια μετα την τελευταια φορα που εδωσες με γενικη σειρα.
xrhstoss
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό justiful » 22 Νοέμ 2010 22:17

Το ξέρω απλα θα ηθελα να ξέρω πόσα περιπου χρόνια θα μου παρει να γινω Αξιωματικος 5?Μέχρι δηλαδη να γίνω Αρχιφύλακας?
justiful
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό JohnSon » 23 Νοέμ 2010 11:21

Mπες πρωτα στην αστυνομια και θα γινεις και αξιωματικος..
Άβαταρ μέλους
JohnSon
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 23 Νοέμ 2010 21:15

justiful έγραψε:Το ξέρω απλα θα ηθελα να ξέρω πόσα περιπου χρόνια θα μου παρει να γινω Αξιωματικος 5?Μέχρι δηλαδη να γίνω Αρχιφύλακας?

Κατευθειαν μετα την αστυφυλακων πλεον μπορεις να μπεις. Παλιοτερα επρεπε να να γινεις αρχιφυλακας πρωτα.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό el_paso » 23 Νοέμ 2010 23:33

justiful έγραψε:Καλησπέρα σας και απο ενα νέο μέλος ,να σας συστηθω είμαι φοιτητης οικονομικων και με βασανιζε ένα ερωτημα εδω και 2 χρόνια τώρα να μπω η όχι στην Αστυνομια καθως είχα υψηλο βαθμο πρόσβασης απο τις Πανελληνιες περνουσα και Αξιωματικος!Τελικά φέτος είμαι πεπεισμένος να υποβάλλω την αίτηση για το 10% αλλα το ερωτημα είναι αν φετος ο βαθμος μ ειναι αρκετος για να με περασει διοτι οπως ξέρετε υπαρχουν συνεχεις αυξομειωσεις στις βασεις του 10%!Και το ερωτημα μ ειναι αν τελικα δεν καταταγω στην Αξιωματικων και μπω στην Αστυφυλακων μπορω μετα να γίνω Αξιωματικος με εσωτερικες εξετασεις(και χωρις Πανελληνιες)?Περιμενω την απαντηση σας στον προβληματισμο μου! Σας ευχαριστω για τον χρονο σας!

Ως αστυφυλακας μπορεις να μπεις:

α) ξανα με πανελλαδικες αλλα διαγωνιζομενος μονο με αστυφυλακες (a.k.a διαφορετικη βαση παραδοσιακα χαμηλοτερη)
β) αν βγεις μεσα στους 5 πρωτους της σχολης αστυφυλακων μπαινεις την επομενη χρονια απο αυτη που ορκιζεσαι στην αξιωματικων
γ) αν εισαι αστυφυλακας και εχεις καποιο πτυχιο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατατακτηριες εξετασεις

αν ξεχναω η αν κατι απο αυτα που ειπα δν ισχυει παρακαλω να με διορθωσετε
el_paso
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό sofos » 27 Νοέμ 2010 16:40

Παρακαλω όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει για τα παρακάτω:
1)Τι εξόδους έχουν οι παντρεμένοι αντρες στη σχολή αξιωματικών; Έχουν διαφορά οι έξοδοι από έτος σε έτος;
2) Υπάρχει κάποια διαφοροποίηση αν έχεις και παιδιά;
3) Υπάρχει περίπτωση να γίνει μόνο ακαδημαϊκο μέρος των σπουδών (χωρίς εγκλεισμό δηλαδή)
Ευχαριστώ πολύ
sofos
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 27 Νοέμ 2010 18:50

sofos έγραψε:Παρακαλω όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει για τα παρακάτω:
1)Τι εξόδους έχουν οι παντρεμένοι αντρες στη σχολή αξιωματικών; Έχουν διαφορά οι έξοδοι από έτος σε έτος;
2) Υπάρχει κάποια διαφοροποίηση αν έχεις και παιδιά;
3) Υπάρχει περίπτωση να γίνει μόνο ακαδημαϊκο μέρος των σπουδών (χωρίς εγκλεισμό δηλαδή)
Ευχαριστώ πολύ

1) Eχουν καποιες παραπανω εξοδους το μηνα εφοσον εχουν παιδια, και ακομα λιγοτερες αμα δεν εχουν.
Οχι, σε ολα τα ετη βγαινεις τις μερες που ειπα παραπανω.
2) Παιρνεις παραπανω εξοδους απο αυτους που δεν εχουν.
3) Οχι, γιατι ο κανονισμος δεν προβλεπει κατι τετοιο. Αν γινει ποτε κατι τετοιο λογω οικονομικης κρισης η ελλειψης χωρων(υπαρκτο προβλημα) δεν θα ισχυσει φυσικα για τους δοκιμους των μικροτερων ταξεων.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό sofos » 27 Νοέμ 2010 20:50

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δηλαδή το μόνο που προβλέπεται είναι μερικές τυχαίες έξοδοι παραπάνω σε μηνιαία βάση, τίποτα προκαθορισμένο; έχω ακούσει πως οι παντρεμένοι έχουν τη δυνατότητα να γυρίζουν το βράδυ σπίτι τους (άσχετα από τις κανονισμένες εξόδους που είναι για όλη τη μέρα).Ισχύει αυτό;
Και πάλι ευχαριστώ
sofos
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 27 Νοέμ 2010 21:37

sofos έγραψε:ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δηλαδή το μόνο που προβλέπεται είναι μερικές τυχαίες έξοδοι παραπάνω σε μηνιαία βάση, τίποτα προκαθορισμένο; έχω ακούσει πως οι παντρεμένοι έχουν τη δυνατότητα να γυρίζουν το βράδυ σπίτι τους (άσχετα από τις κανονισμένες εξόδους που είναι για όλη τη μέρα).Ισχύει αυτό;
Και πάλι ευχαριστώ

Δεν καταλαβα τι εννοεις.
Μονο τυχαιες εξοδοι ειναι. Δηλαδη βγαινουν στις τρεις το μεσημερι και επιστρεφουν το αλλο πρωι στις 7.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό sofos » 28 Νοέμ 2010 17:04

diladi to vradi de mporoume na girizoume sto spiti mas se kathimerini vasi? kai ayto isxiei gia oli ti tetraetia?
sofos
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 28 Νοέμ 2010 17:11

sofos έγραψε:diladi to vradi de mporoume na girizoume sto spiti mas se kathimerini vasi? kai ayto isxiei gia oli ti tetraetia?

Εννοειται οτι δεν μπορειτε να γυρνατε σπιτι σας σε καθημερινη βαση, και αυτο ισχυει μεχρι να αποφοιτησετε απο τη σχολη οπου μετα κατευθειαν πατε σε καποια υπηρεσια.
Δυστυχως....δεν ειμαστε φοιτητες. Υπαρχει το προγραμμα που εγραψα πιο πανω. Κοιταξτε τα ποστ μου και οτι αλλο θελετε ρωτηστε με.

ΥΓ.. Παντρεμενος ειστε?
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό sofos » 28 Νοέμ 2010 23:00

Ναι, και ειμαι αστυνομικος και σκεφτομαι να ξαναδωσω οσο προλαβαινω. Αλλα δε ξερω αν θα τα καταφερω εκει εχοντας οικογενεια με τις συνθηκες που επικρατουν. Γιατι στην επομενη 3ετια λογικα θα εχω και παιδια. Σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες. Αν υπάρχει κάποιος σε παρομοια κατασταση με τη δικη μου ας μου πει αν παλευεται τοσο καιρο και αν οι αδειες ειναι αρκετες ωστε να μην εχω προβλημα στο σπιτι μου για χαρη της δουλειας.
sofos
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 29 Νοέμ 2010 13:47

sofos έγραψε:Ναι, και ειμαι αστυνομικος και σκεφτομαι να ξαναδωσω οσο προλαβαινω. Αλλα δε ξερω αν θα τα καταφερω εκει εχοντας οικογενεια με τις συνθηκες που επικρατουν. Γιατι στην επομενη 3ετια λογικα θα εχω και παιδια. Σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες. Αν υπάρχει κάποιος σε παρομοια κατασταση με τη δικη μου ας μου πει αν παλευεται τοσο καιρο και αν οι αδειες ειναι αρκετες ωστε να μην εχω προβλημα στο σπιτι μου για χαρη της δουλειας.

Ρωτησα ενα παλικαρι στη σχολη μου που εχει παιδι και μου ειπε οτι παιρνει περιπου μια με δυο μερες εξοδο με διανυκτερευση τη βδομαδα. Εκτος βεβαια απο την εξοδο που εχουμε ολου σαββατοκυριακο και Τεταρτη απογευμα. Οποτε.. καλα ειναι, το σκεφομαι και εγω ακομη. :badgrin:
Εφοσον εισαι αστυφυλακας ανακριτικος και πανω, θα μπεις και θα κανεις μονο τρια χρονια απο τα τεσσερα.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό sofos » 29 Νοέμ 2010 19:59

Πολύ ευχάριστο αυτο! Για τα τρία χρόνια το ήξερα..Με τις εξόδους δεν είχα ιδέα! Να υποθέσω ότι αν δεν έχεις παιδια είναι σχεδόν το ίδιο με τους ελευθερους; αλλά λογικά και σε μας κάτι παραπάνω θα δίνουν! Σευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες, το είχα αγχος αυτο.. νασαι καλά!
sofos
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 01 Δεκ 2010 20:31

sofos έγραψε:Πολύ ευχάριστο αυτο! Για τα τρία χρόνια το ήξερα..Με τις εξόδους δεν είχα ιδέα! Να υποθέσω ότι αν δεν έχεις παιδια είναι σχεδόν το ίδιο με τους ελευθερους; αλλά λογικά και σε μας κάτι παραπάνω θα δίνουν! Σευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες, το είχα αγχος αυτο.. νασαι καλά!

Ναι, αν δεν εχεις παιδια παιρνεις περιπου μια με δυο διανυκτερευσεις τη βδομαδα.
(διανυκτερευση, οχι εξοδο+διανυκτερευση)
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό officer » 10 Δεκ 2010 21:58

Στο 3 ετος οι δοκιμοι υπαστοινόμοι περνάνε κ.ε.α.π ? σε τι ακριβώς εκπαιδεύονται?
Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
officer
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό officer » 13 Δεκ 2010 14:10

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα μαθήματα στην σχολή θέλουν πολύ διάβασμα. Δηλαδή για να περάσεις οχι να βγείς και πρώτος. Για παράδειγμα εχω ακούσει οτι σε άλλες στρατιωτικές σχολές μένουν μερικοί έτος.
Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
officer
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό el_paso » 13 Δεκ 2010 16:13

Μεχρι περυσι περνουσαν στο τριτο ετος κεαπ φετος δεν ξερουμε ακομη αν θα ανανεωθει η συμβαση η οχι.

Τα μαθηματα για να περασεις και οχι για να βγεις πρωτος ειναι ευκολα. Για να μεινεις ετος πρεπει να δωσεις λευκες κολες.
el_paso
Παλιό μέλος

Δημοσίευσηαπό ΔΟΚΙΜΟΣ » 15 Δεκ 2010 16:37

officer έγραψε:Στο 3 ετος οι δοκιμοι υπαστυνόμοι περνάνε κ.ε.α.π ? σε τι ακριβώς εκπαιδεύονται?

Κεαπ παμε το καλοκαιρι του δευτερου προς τριτου ετους. Εμεις ειχαμε παει νωρις, αμεσως μετα την ορκομωσια των υπαστυνομων τον Ιουνιο, οποτε ειχαμε ακομη επωμια δευτεροετων. Αλλες χρονιες τυχαινε να πανε Σεπτεμβριο, οποτε ειχαν γινει ηδη τριτοετεις οι δοκιμοι.

Για τα μαθηματα, καθε χρονο μενουν κανας δυο στο ιδιο ετος κατα μεσο ορο.
Παντως δεν θελει ιδιαιτερο διαβασμα απλα για να περνας, το μονο σιγουρο ειναι οτι σε σχεση με τις αλλες σχολες πλην ΣΣΑΣ ειναι πιο δυσκολα, αλλα οχι κατι το εξεζητημενο.
Άβαταρ μέλους
ΔΟΚΙΜΟΣ
Παλιό μέλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκπαίδευση - εξοπλισμός - Ακαδημία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες